Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ACTA- zamach na wolność?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> PRZECZYTANE W PRASIE I W INTRNECIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aryski
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:47, 26 Sty 2012    Temat postu: ACTA- zamach na wolność?

Można z Cejrowskim nie zgadzać się, ale to trzeba przeczytać:

Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.

Nawet lewacy zaczynają się orientować, że Tuski to zagrożenie. Nawet lewacy zaczynają się orientować, że wrogiem nie jesteśmy my katole, narodowcy, homofoby, tylko władza. Z lewakiem mogę żyć na jednym osiedlu; nie lubię go, nie cenię jego poglądów ani stylu życia i tu się kończy konflikt. Wojna między nami zaczyna się dopiero wtedy, gdy ponad nami pojawia się władza. To władza napuszcza ludzi na siebie. To władza jest inżynierem konfliktów. To władza wydaje zezwolenia na dwie manify na tej samej ulicy o tej samej porze. To władza jednym wydaje licencję na nadawanie, a innym nie daje. To władza ustawia starych ludzi w kolejkach do aptek. To władza zabrania Ci zatrudniać tanią ukraińską sprzątaczkę. To władza każe Ci zapłacić cło za komputer, który chcesz sobie sprowadzić z USA. To władza za twoje pieniądze zamawia autostradę u Chińczyków, ale jednocześnie ta sama władza nigdy w życiu nie kupiłaby swojej własnej córce chińskiego samochodu, ani chińskiej liny alpinistycznej, ani niczego, od czego zależy bezpieczeństwo i zdrowie. To władza produkuje dziesiątki tysięcy magistrów i zapewnia im zero miejsc pracy. To władza obiecuje Ci konkretne rzeczy w exposee premiera, a potem nigdy nie rozlicza się z ich wykonania.


Czytaj całość: [link widoczny dla zalogowanych]
B
Cała Polska jest przeciw, a tylko władza broni swojej decyzji. Władza to elita plus podległe media.
Już się słuchca tego nie da, co wygadują dziennikarze w TV.
To jest tyle samo warte, co reforma dyskryminacyjna w służbie zdrowia. Szybciej i lżej będziemy schodzić z tego świata.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
julevin
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 778
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:41, 27 Sty 2012    Temat postu:

ŚWIAT I HUMANITY – „AD ACTA – dlaczego nas oszukują?
Ryszard Opara

Znane Chińskie przysłowie/przekleństwo „Obyś żył w ciekawych czasach” – zaczyna się sprawdzać dla NAS, wszystkich współczesnych.

Jesteśmy świadkami coraz częstszych, z pozoru „niewyjaśnionych”, „niewytłumaczalnych” zjawisk – w Geopolityce, Geo-ekonomii, w stosunkach społecznych, w przyrodzie –w ogóle w naszym współczesnym życiu. Przytoczę kilka, oczywiście jest ich mnóstwo. Każde z nich wymaga osobnych, dogłębnych, fachowych opracowań, analiz. Nie jestem ekspertem w tych sprawach, nie będę się więc „wymądrzał”. Proponuje raczej zastanowić się nad ogólną konkluzją i odpowiedzią na pytanie:
Jaki jest sens i podłoże ostatnich wydarzeń. Dlaczego i po co to wszystko?
Wydarzenia XX-XXI wieku, mających charakter celowych „wyreżyserowanych prowokacji”:

1. Kryzysy regionalne: Irak, Iran, Bliski Wschód -„Arabska Wiosna Ludów”
2. Kryzysy gospodarcze, finansowe XX-XXI w
3. Zamachy terrorystyczne WTC – 11.09. 2001 – wojna z terroryzmem
4. „Global Warming” – Ocieplanie atmosfery – Pakiet Klimatyczny
5. Kryzys Strefy Euro
6. Wojna Informatyczna (w Cyberprzestrzeni) o całkowitą kontrolę informacyjną nad Ludzkością i ŚWIATEM – Władza nad świadomością = niewola kreatywności.
”Neo-liberalizm”- Globalizacja – „Zamordyzm” = Totalitaryzm Globalny = NWO.

Niewątpliwie głównym motywem działania Wielkich ale przede wszystkim Możnych, którzy uzurpują sobie miano władców tego Świata, obojętnie czy to Oligarchia Finansjery Światowej czy Masoneria czy też Mafia Ideologii o podłożu religijnym czy też świeckim – jest wojna o wpływy globalne nad społeczeństwami. Na naszych oczach i z naszą ustawową aprobatą „demokracji wyboru” – na Świecie budowany jest – Totalitaryzm Globalny = NWO.

Narzędzia stosowane Totalitaryzmu Globalnego to: całkowita kontrola nad przepływem pieniądza i kontrola przepływu informacji. Aby jednak uzyskać globalną akceptację należy obezwładnić i ubezwłasnowolnić ludzkość - w jej masie. (Elity należy zniszczyć, lub skorumpować władzą). Takie Elity nie sprowokują i nie przeprowadzą Rewolucji. Najważniejsze: – kontrolować masy, przekształcić je w rzesze bez-narodowych robotów do produkcji i konsumpcji.

Moja interpretacja procesów kontroli społecznej oparta o tezy Noama Chomskiego (USA).
Zasady Kontroli i MANIPULACJI społecznej. Narzędzia stosowane obecnie przez elity Polityczno-Finansowe Świata(w tym „pseudo-Polskie” marionetki Rządowe od 1945 roku).

1. Metoda: „ODWRACANIA UWAGI”
Strategia ciągłego odwracania uwagi publicznej od najbardziej istotnych spraw, zmian dokonywanych przez Elity polityczne i ekonomiczne - techniką ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzania nieistotnych informacji. Strategia „odwrócenia uwagi” jest niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństw podstawową wiedzą z zakresu nauk stosowanych: np. ekonomii, geopolityki etc. Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Społeczeństwo całkowicie zapracowane, zajęte, bez czasu na myślenie – oraz działania opozycyjne.

2. Metoda: „Stwarzania PROBLEMÓW – Propozycja Rozwiązań”
Metoda zwana również: „Problem-Reakcja-Rozwiązanie”. Tworzy się różne, sztuczne problemy oraz sytuację, wywołującą reakcje u odbiorców, domagających się podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Przykład: Rozprzestrzenianie się przemocy, lub wprost aranżacja krwawych ataków tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za wszelką cenę – nawet cenę własnej wolności. Alternatywnie: kreowanie kryzysów ekonomicznych aby usprawiedliwić wzrost podatków, radykalne cięcia praw społeczeństwa i np. demontaż świadczeń społecznych.

3. Metoda: „STOPNIOWYCH ZMIAN”
Przesuwanie granic stopniowo, krokami, przez kolejne lata - aż do nieakceptowalnego poziomu. Tak przeforsowano np. „Neoliberalizm”- radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne w latach 1980-90: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku- zmiany te wprowadzone naraz - mogłyby wywołać rewolucję.

4. Metoda: „Odwlekania ZMIAN”
Inny sposób uzyskania akceptacji społecznej „niemile widzianych zmian”- prezentacja ich jako „bolesnej konieczności”- otrzymanie przyzwolenia na wprowadzenie zmian w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu od razu. Społeczeństwo ma zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że są szanse uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5. Metoda: „Przemawiania do SPOŁECZEŃSTWA -jak do małego DZIECKA”
Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania i argumentowania używanego przy rozmowach z dziećmi lub umysłowo chorymi. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki „protekcyjny” ton. Powody proste - Reakcja bezkrytyczna albo zwyczajnie jej brak.

6. Metoda: „Skupiania się na EMOCJACH – nie na REFLEKSJI”
Klasyczne wykorzystanie emocji - technika stosowana do obejścia racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Użycie narracji nacechowanej emocjonalnie, otwiera szeroko drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei: pragnień i niepokojów, obaw i nadziei - impulsów i wywoływania określonych zachowań społecznych.

7. Metoda: „Utrzymania Społeczeństwa w ubóstwie Ignorancji i Przeciętności”
Społeczeństwo niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga, przeciętna - na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała. Elity nie spowodują i nie przeprowadzą REWOLUCJI.!!!
Należy utwierdzić społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym, że to „cool” być głupim, wulgarnym, prostym i niewykształconym.

8. Metoda: „Zamienić BUNT – na poczucie WINY”
Jednostki powinny uwierzyć, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń – poprzez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, człowiek żyje w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, nawet depresji -to prowadzi do zahamowania działań, buntu.

Winni i głodni – nie podskakują
A bez działań nie ma rewolucji!


(Oryginalna praca : Noam Chomski. Interpretacja Ryszard Opara)
Patrząc własnym „analitycznym” okiem stwierdzam, że:

1. Kryzysy finansowe (w tym obecny) nie są wynikiem rozmaitych mechanizmów rynkowych ale globalna manipulacją- połączoną z próbą przejęcia całkowitej kontroli przepływu pieniądza.
2. Wojny, rewolucje i kryzysy regionalne nie są wynikiem przemian dziejowych – to próba manipulacji i przejęcia kontroli strategicznie ważnych regionów (np. surowce energetyczne) kuli ziemskiej oraz potencjałem produkcyjnym Świata.
3. Ogólnoświatowy problem terroryzmu to kolejna globalna manipulacja- próba kontroli bezpieczeństwa globalnego – kosztem swobód i praw obywatelskich.
4. Wojna informacyjna w Cyberprzestrzeni o swobodny przepływ informacji – to próba całkowitego zniewolenia i manipulacji społecznej.
Internet jako źródło i najbardziej skuteczny sposób przekazu informacji, który ma możliwości edukacyjne, opiniotwórcze - stwarzając możliwości interakcji oraz bardzo szerokiego dialogu społecznego – jest olbrzymim zagrożeniem dla strategicznych planów/prób przejęcia kontroli finansowej/umysłowej nad społeczeństwem Świata.

Internet trzeba zniszczyć, kontrolować Bo przecież:

Najważniejszy jest PIENIĄDZ I WPŁYWY – KONTROLA GLOBALNA – NWO – TOTALITARYZM GLOBALNY.
WOLNOŚĆ – DEMOKRACJA – NARÓD - SUWERENNOŚĆ – Wszystko Nieważne, Bez Znaczenia.
Cel uświęca środki: ŚWIAT I LUDZKOŚĆ (WORLD & HUMANITY) - „AD ACTA”
Ryszard Opara
Nowy Ekran

Przedruk wykonany za zgodą autora.

To wszystko ma miejsce z powodu braku pełnego rozeznania naszego społeczeństwa. Przygnieceni propagandą mediów nie chcemy zauważać faktycznych problemów. Po przeczytaniu zastanówmy się nad przykładami.
Te wszystkie głośne i skandaliczne wydarzenia odbywają się z określonym celem i zostały dokładnie wyreżyserowane.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Obserwator
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 242
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:32, 01 Lut 2012    Temat postu:

Atak na internet
Fragmenty:

ACTA była dla polskiego rządu idealnym pretekstem do wprowadzenia kontroli nad ostatnim bastionem wolności, jakim jest internet. Potęgi tego medium niedoceniono. Dopiero, kiedy nieskrępowana wymiana informacji zaczęła być uciążliwa zaczęto myśleć o wprowadzeniu ograniczeń. Sprawa praw autorskich jest tylko pretekstem. Wszyscy wiedzą, że tzw. parodos piractwa dowodzi, że im więcej jakiś towar jest kopiowany, tym więcej się go sprzedaje. A skoro nie chodzi o piractwo, to chodzi o inne rzeczy. W tym wypadku o informację . W demokracji trudno kogoś cenzurować. Łatwo natomiast oskarżyć go o łamanie praw autorskich. Pierwsze efekty protestów internatów są takie, że rząd zaczął się cofać. ACTA raczej nie wejdzie w życie. Należy jednak uważać co zostanie zaproponowane zamiast.
Tekst opublikowany w dzisiejszym numerze tygodnika "Najwyższy Czas".
Nie dajmy się zwieść propagandzie. Póki co czytajmy i szukajmy prawdy w Internecie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
julevin
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 778
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 12:12, 03 Lut 2012    Temat postu:

Coraz trudniej ukryć prawdę w tym względzie.Mimo, ze media wspierają rząd, to społeczeństwo inna widzi prawdę:

Cytat:
Premier Tusk oświadczył znienacka, że rząd „zacznie badać”, czy porozumienie ACTA nie zagraża aby wolności i gdyby okazało się, że jednak zagraża, to nie zostanie przedstawione Sejmowi do ratyfikacji. Wynika z tego ni mniej, ni więcej, że premier Tusk najpierw nakazał pani ambasador Jadwidze Rodowicz podpisać ACTA w imieniu Polski, a dopiero teraz zacznie sprawdzać, co właściwie kazał podpisać. Trudno o bardziej rażący przykład bęcwalstwa, chociaż warto pamiętać, że to nie pierwszy tego rodzaju wyczyn premiera Tuska. Po podpisaniu 13 grudnia 2007 roku traktatu lizbońskiego też się przyznał, że podpisał go bez czytania. Żeby było śmieszniej, wcześniej minister kultury w rządzie premiera Tuska Bogdan Zdrojewski wygadał się, że porozumienie ACTA będzie „i tak” w Polsce obowiązywało, nawet jeśli Sejm by go nie ratyfikował, ponieważ przyjęła je Unia Europejska. Jeśli min. Zdrojewski ma rację, to znaczy, że wszystkie te komedie z ratyfikacjami porozumienia ACTA przez parlamenty poszczególnych landów IV Rzeszy, to tylko takie makagigi, mające na celu przedłużenie iluzji, że cokolwiek jeszcze od nich zależy.
Czytaj całość: [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
julevin
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 778
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:34, 03 Lut 2012    Temat postu:

Kongres Wolnego Internetu w Warszawie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Kongres Wolnego Internetu w Warszawie 4 lutego 2012 roku od godziny 15:00 . Warszawa, Politechnika Warszawska (Aula 133 na Wydziale Elektroniki), ul. Nowowiejska 15/19
4 i 5 lutego zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea wolnego i otwartego internetu, na kongres organizacji społecznych i aktywistów.

Będziemy dyskutować wokół tematu "ACTA - i co dalej?", ale nie tylko. Zależy nam na spotkaniu osób z różnych środowisk, które niezależnie wystapiły w tej samej sprawie i na wzbudzeniu żywej dyskusji na tematy kluczowe dla przyszłości wolnego i otwartego Internetu. Będzie o blokowaniu treści, o nadzorze w sieci, o roli pośredników (w tym mediów), o prawie autotskim, o wolnej kulturze, ale też o możliwych strategiach działania. To Wy wypełnicie to wydarzenie treścią.
Czas: 4 lutego od godz. 15:00 do godz. 20:00 + 5 lutego godz. 11:00 - 15:00
Miejsce: Warszawa, Politechnika Warszawska (Aula 133 na Wydziale Elektroniki), ul. Nowowiejska 15/19

WSTĘPNY PROGRAM:

SOBOTA

15:00 - 15:30 - Powitanie i wprowadzenie
Adam Bodnar i Magdalena Szecówka
15:30 - 16:30 Panel "ACTA, demokracja, obywatele"
wprowadzenie: Piotr VaGla Waglowski

17:00-18:00 Panel "ACTA, własność, intelektualna"
wprowadzenie: Jarosław Lipszyc

18:30- 19.30 Panel "ACTA, kontrola, sieć"
wprowadzenie: Katarzyna Szymielewicz

NIEDZIELA

11:00-12:00 - Warsztat - Bezpieczna komunikacja w nadzorowanej sieci
Harcesz i Kamil Śliwowski

12:15-13:15 - Warsztat - Obywatel kontra polityk: poradnik aktawisty
TBC

13:30-14:30 - Warsztat - Komunikacja z mediami
Szymon Błaszczyk (Antymon)
OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA:

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mryski
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 280
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:21, 03 Lut 2012    Temat postu:

. Wydarzenia z ACTA, wygwizdanie Palikota pokazują, że obywatele się obudzili i nadszedł czas, aby ograniczyć władzę reprezentantów i dać większą obywatelom.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aryski
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:27, 05 Lut 2012    Temat postu:

W dniu dzisiejszym – 04-02-2012 – w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu ze starannie wyselekcjonowaną grupką ludności Trójmiasta.

Cytat:
Pod koniec pierwszej części spotkania prowadzący stwierdził, iż czas jest ograniczony i zgromadzenie na sali widzowie mogę zadać jedynie 2 pytania. W tym momencie z sali rozległy się okrzyki: „skandal”, „hańba”, „to ma być debata publiczna?”, „farsa”, „gadające głowy do domu, do domu, do domu”.

Mnie osobiście – i jak podejrzewam wielu zgromadzonym na sali – skojarzyło się to z obradami w tej właśnie sali, w sierpniu 1980 roku, kiedy to przedstawiciele władzy ludowej „negocjowali”. Efekty negocjacji widzimy dziś wyraźnie. Czy te efekty przeniosą się na ratyfikację ACTA?


Czytaj całość: [link widoczny dla zalogowanych]

I to jest cała prawda. Tak pan premier poważnie traktuje swoich rodaków. Jednak coś się zmienia. Niektóre media, zwłaszcza związane z prezydentem zaczynają szczypać premiera.Juteo szef rządu przekona się, że czołowi blogerzy nie chcą z nim rozmawiać.

A podsumował to dobitnie Jarosław Lipszyc :Kiedy Minister Boni chciał uspokoić nastroje społeczne związane z powiedział: „Ta umowa w niczym nie zmieni, zgodnie z opiniami prawników, polskiego prawa, także w sferze praw internautów i funkcjonowania internetu„. Tym samym dał dowód, że rząd kompletnie nie rozumie powodów, dla których wprowadzenie ACTA spotkało się z tak silnym i zmasowanym protestem. My nie boimy się tego, że umowa zmieni coś na gorsze. My się boimy, że umowa uniemożliwi nam zmiany na lepsze. Bo źle to już jest.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez aryski dnia Nie 17:47, 05 Lut 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Obserwator
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 242
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:24, 05 Lut 2012    Temat postu:

OŚWIADCZENIE IMPROWIZOWANEGO KONGRESU WOLNEGO INTERNETU W SPRAWIE OBYWATELSKIEJ DEBATY Z UDZIAŁEM PREZESA RADY MINISTRÓW PANA DONALDA TUSKA DOTYCZĄCEJ WOLNOŚCI I PRAW W INTERNECIE
NIE BĘDZIE ICH TAM.


Cytat:
SZANOWNY PANIE PREMIERZE,

DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE NA PONIEDZIAŁKOWE SPOTKANIE. DOCENIAMY PRÓBĘ WŁĄCZENIA SIĘ RZĄDU W OBYWATELSKĄ DEBATĘ DOTYCZĄCĄ WOLNOŚCI I PRAW W INTERNECIE. Z SATYSFAKCJĄ PRZYJĘLIŚMY ZAPOWIADANE PRZEZ MINISTRA MICHAŁA BONIEGO KONSULTACJE SPOŁECZNE NA TEMATY ZWIĄZANE Z REGULACJĄ INTERNETU. JEDNAK W ŚWIETLE KONTROWERSJI, JAKIE NAROSŁY WOKÓŁ TEMATU ACTA, UWAŻAMY, ŻE WARUNKIEM NIEZBĘDNYM DO PROWADZENIA TEJ DEBATY W SPOSÓB UCZCIWY JEST JEJ PEŁNA JAWNOŚĆ I OTWARTOŚĆ.

DLATEGO POSTULUJEMY:

1. NAJPIERW PRAWDA, POTEM DEBATA


CZYTAJ CAŁOŚĆ; [link widoczny dla zalogowanych]Jednym słowem premierowi nie udało się propagandowe zagranie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mryski
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 280
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:43, 09 Lut 2012    Temat postu:

W tym samym czasie, gdy premier przekonuje do ACTA, zapadają decyzje o dymisji w BOR i sławnego Klicha od komisji smoleńskiej, redakcja jednego z tygodników starym zwyczajem wręcza swoje nagrody tzw. „człowieka roku”. Trudno było uzasadniać ten wybór, ale tłum zebrany z tej okazji wcale się tym nie przejmował, bowiem najważniejszy był bankiet. Odnotowano więc, że został nim Donald Tusk. Za co? To nie jest ważne. A oto jak wygląda sytuacja w kraju, który pan premier zarządza:

Cytat:
Eurostat opublikował porażające dane: 27,8 proc. Polaków w 2010 roku było zagrożonych ubóstwem. To ponad 10 mln osób! Obecnie jest ich jeszcze więcej. Według Eurostatu aż 30,8 proc. polskich dzieci jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (!) oraz 27,6 proc. dorosłych w wieku 18-64 lata i 24,4 proc. osób w wieku od 65 lat.
Sytuacja w Unii Europejskiej i poszczególnych krajach nie wygląda dużo lepiej. W całej UE ubóstwem (w 2010r.) lub wykluczeniem społecznym zagrożonych było 115 mln osób, czyli 23,4 proc. Wg szacunków, dane z 2010 roku nie poprawiają się lecz pogarszają.
- Proporcjonalnie najwięcej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym jest w Bułgarii (42 proc.), Rumunii (41 proc.), na Łotwie (38 proc.), na Litwie (33 proc.) i na Węgrzech (30 proc.), a najmniej w Czechach (14 proc.), Szwecji i Holandii (po 15 proc.), Austrii, Finlandii i Luksemburgu (po 17 proc.) - czytamy w raporcie Eurostatu.
Czytaj całość: [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> PRZECZYTANE W PRASIE I W INTRNECIE
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin