Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Trzeba porozumieć się ze społeczeństwem takim jakim jest.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> A JA UWAŻAM, ŻE ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:10, 26 Kwi 2018    Temat postu: Trzeba porozumieć się ze społeczeństwem takim jakim jest.

Cd. przemyśleń Jurka R.

Prezydent RP – zastanawiająca wypowiedź - 21.03.2018
W polskim życiu politycznym i społecznym zdarzyło się w krótkim czasie tak wiele, że warto się skupić na niektórych problemach. Powrócę do słów Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze (12.03.2018). Zaskoczyło mnie miejsce na wypowiedzenie sentencji dotyczącej roli UE. Słowa te zostały i są bardzo jednoznacznie komentowane. Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, jako tłem posłużył się umundurowaną młodzieżą.
Dlaczego prezydent wybrał Kamienną Górę, przecież nie była częścią Polski przedrozbiorowej. Dla Prus jako symbol oznaczała pruskie Termopile. To tutaj w toczącej się wojnie siedmioletniej (1756 -1763) w 1760 roku rozegrała się bitwa (pod Landeshut), gdzie 11 tys. Prusaków stoczyło bitwę z 40 tys. armią Austro-Węgier. Poległo 6 tys. pruskich żołnierzy, reszta ranna w większości dostała się do niewoli. Prusy w tym czasie były państwem niechcianym, dlatego w styczniu Sejm Rzeszy uznał Prusy za agresora, a większość państw niemieckich wypowiedziało Prusom wojnę. Celem wojny z Prusami miał być rozbiór tego Królestwa. Prusy Fryderyka II uratował po śmierci carycy Elżbiety – władczyni Rosji, jej syn car Piotr III. Ten okres nazwano „cudem domu brandenburskiego”. Rosja zrezygnowała z Prus Wschodnich, a Maria Teresa ze Śląska. Uratowane Prusy w traktacie pokojowym pozostały na terytorium sprzed wojny. Tyle mini faktów z tej wojny obejmującej wówczas Europę, Amerykę, Azję…,miały okazać się znamienne dla przyszłych losów, coraz słabszej własną niemocą Polski.
Słowa prezydenta traktują UE, podobnie jak Alternatywa dla Niemiec (AfD). Partia, która ma przedstawicielstwo swoich członków w niemieckim parlamencie. Ta niemiecka partia wyraźnie określa swoje cele: precz z Unią Europejską, precz z NATO, precz z euro. Zamknąć granicę Niemiec, strzelać do tych, którzy bez zgody Niemiec będą ją przekraczać, a jak dodała jedna z pań z zarządu partii, do kobiet i dzieci też. Na pytanie polskiego dziennikarza o reparacje Niemiec dla Polski, ważny przedstawiciel partii odpowiedział: otrzymaliście już nasze ziemie (cytuję z pamięci). Czas przywództwa pani kanclerz dr Angeli Merkel też się skończy. Jeżeli wygra Alternatywa dla Niemiec (AfD), to Europę czekają ciekawe czasy.
Takich Niemiec obawiać się powinni nasi przywódcy polityczni, zwłaszcza ci którzy swoim działaniem będą sprzyjać i sprzyjają politycznym postulatom skrajnych, antyeuropejskich partii, których jest już bez liku. Politycznie, ani zbrojnie nie jesteśmy zdolni przeciwstawić się tym siłom. Słabości politycznej sprzyja i sprzyjać będzie ogromny podział naszego społeczeństwa wskutek zwłaszcza polityki wewnętrznej obecnej władzy, która wydaje się – jak twierdzi z woli suwerena – bezkarna, nawet przy świadomym łamaniu konstytucji RP, wprowadzonej przecież w referendum.
Świadomość historyczną Polaków mają kształtować „żołnierze wyklęci’. Dla znacznej części Polaków zaś są jedynie jako „żołnierze przeklęci”, zwłaszcza przez rodziny pomordowanych. Dla innych zwyczajni, tragiczni żołnierze, ale jednak bandyci strzelający również do kobiet i dzieci. Rzadko teraz pokazuje się już Armię Krajową (AK). Pojawia się w bieżącej narracji historycznej czasem rotmistrz Pilecki, gen. Fieldorf.
Ustał dialog, nikt nikogo nie słucha. Brak kompromisów. Szukamy wrogów nie tylko wśród swoich, także na zewnątrz. Obecną politykę rządzących można określić, jako POLITYKĘ KONFLIKTU. Wskutek głośnych spraw związanych z nagradzaniem w różnych formach (głównie obsadzanie stanowisk niekompetentnymi partyjniakami, najczęściej bez konkursów), przygotowano, zasłyszaną przeze mnie modlitwę, którą członkowie i sympatycy PIS powinni odmawiać jako modlitwę dziękczynną: „Za to, że dojną Ojczyznę zwróciłeś nam Prezesie, wielkie Ci dzięki. Jesteś w wiecznej i wdzięcznej naszej pamięci - o Panie!”. Lecz nie bądźmy złośliwi. Wszystko przemija co związane jest z tym doczesnym światem.
Co zatem skromnym, szarym ludziom pozostaje. Wierzyć w to, że rządzący zastosują w praktyce słowa Józefa Piłsudskiego – kto ma możliwość przeczyta je na stacji metra Pole Mokotowskie.
„Trzeba porozumieć się ze społeczeństwem takim jakim jest nie szukając czegoś w obłokach”.
A jeżeli władcy Polski roku 2018 nie zechcą kierować się słowami Józefa Piłsudskiego, to należy wszystkich, którzy łamali Konstytucję RP:
- pozbawić możliwości bycia wybieranym do Zgromadzenia Narodowego, obejmować stanowiska sędziów i prokuratorów, wybierania do władz samorządowych, obejmowania stanowisk w przedsiębiorstwach z udziałem skarbu państwa;
- emerytury i renty obniżyć do poziomu najniższych zgodnie z ustawą.
Kto jest w stanie opracować projekt takiej ustawy, wydaje się, że kompetentnych do przygotowania nie brakuje. Czas podnieś dumnie głowy – Polacy żyjący w PRL-u - nie zostawiliście POLSKI W RUINIE.
To żołnierze polscy, którzy z w sojuszu z Armią Czerwoną, (w sojuszu, podobnie jak Amerykanie i Brytyjczycy) parli na Zachód i dali polskim delegatom w Poczdamie w 1945 roku, szansę oparcia zachodniej granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej. Premier polski w latach 1944-1947 Tomasz Arciszewski na uchodźtwie 17 grudnia 1944 roku w wywiadzie dla „Sunday Times’a” stwierdził (zgodnie z intencją Winstona Churchilla): „Nie chcemy rozszerzać naszej granicy na zachód, tak aby wchłonąć od ośmiu do dziesięciu milionów Niemców. Nie chcemy Wrocławia i Szczecina.”
Co można przekazać premierowi Morawieckiemu. Z pewnością to był zły i niesprawiedliwy wybór Stalina i innych uczestników konferencji poczdamskiej. Chcemy przecież dzisiaj – w domyśle powrócić na wschodzie co najmniej do granic II RP, po co nam Wrocław i Szczecin. Polscy politycy - macie w tym poparcie prawie każdego Niemca oraz bez względu na pragmatykę politycznego rządzenia każdego polityka niemieckiego.
W telewizji usłyszałem (kogoś nieokreślonego), z okazji 100-lecia naszej niepodległości, że prezydent Stanów Zjednoczonych w słynnej deklaracji o niepodległości Polski domagał się przywrócenia granic Polski sprzed I rozbioru. Ma więc pewnie nadzieję, że armia amerykańska stacjonująca również w Polsce granice te przywróci. Granice dzisiejsze na zachodzie są, może dla zwolenników obecnej narracji politycznej niechciane. Zatem jak pokonać „zaborców na wschodzie”, aby Rzeczpospolita Polska odzyskała dawny blask sprzed rozbiorów.
Powróćmy jeszcze do innej wypowiedzi marszałka Piłsudskiego (przeczytać ją jeszcze można na płocie w Łazienkach Królewskich, obok Belwederu): NARÓD, KTÓRY TRACI PAMIĘĆ, PRZESTAJE BYĆ NARODEM – STAJE SIĘ JEDYNIE ZBIOREM LUDZI CZASOWO ZAJMUJĄCYM DANE TERYTORIUM”.
Nie traćmy więc pamięci, szczególnie za czas 1944-1990.
Jerzy Reinert


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aryski
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:27, 27 Kwi 2018    Temat postu:

Tak. Słusznie. Tylko jak to wytłumaczyć polskim politykom. Być może przykłady historyczne są dobre, by wpływały na tok ich myślenia.Jednak obecna rzeczywistość zupełnie temu przeczy.
Nie trzeba jednak załamywać rąk, bowiem może zdarzyć się taka sytuacja, gdy zwaśnione strony pozbawią się zgorzkniałych i obrosłych nienawiścią osobników, a wówczas nowe myślenie przewróci te stojące naprzeciw siebie złowrogie szeregi.
Muszą być ciągle karceni.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Obserwator
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 242
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:50, 27 Kwi 2018    Temat postu: Ilu jest Polaków w polskim Sejmie? Wszystko okaże się już 7

Możemy oczywiście w milczeniu przyglądać się tym żydowsko-amerykańskim zapędom. Na szczęście są jeszcze ludzie, którym nie jest obojętne, jaka przyszłość czeka kolejne pokolenia.

Oto wypowiedź posła Jacka Wilka:

Poseł partii Wolność Jacek Wilk postanowił sprawdzić ilu w polskim parlamencie jest Polaków. Wilk złożył w Sejmie list do prezydenta USA Donalda Trumpa z prośbą o nie podpisywanie niedawno przyjętej przez amerykański Kongres ustawy 447. Każdy z posłów może się pod listem podpisać.
Na konferencji prasowej poseł Jacek Wilk wyjaśnił, że list do prezydenta Trumpa polscy parlamentarzyści będą mogli podpisywać przez najbliższe 10 dni, do 7 maja.
Potem list z podpisami zostanie wysłany do Białego Domu.
Wilk podkreślił, że takie działanie jest uprawnione dokładnie na takiej samej zasadzie na jakiej amerykańscy kongresmeni napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ustawy o IPN.
Izba Reprezentantów Kongresu USA jednomyślnie, przez aklamację, przyjęła we wtorek 24 kwietnia ustawę o „sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono” (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.
Daje ona Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.
Chodzi o wyłudzenie olbrzymich pieniędzy od Polski przez ludzi i organizacje, które nie mają nic wspólnego z ofiarami niemieckiej zbrodni ludobójstwa. Jest to oczywisty cios w Polskę, który może nas kosztować bilion złotych! Oznacza to praktycznie uczynienie z Polaków niewolników organizacji żydowskich.
Teraz zobaczymy kto z posłów jest polskim patriotą. Czy w potulnym wobec USA i Izraela PiSie znajdą się jacyś odważni Polacy?Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> A JA UWAŻAM, ŻE ...
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin