Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CO WALCZYMY???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 182, 183, 184  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 7:59, 09 Lip 2009    Temat postu: Re: O co walczymy?

saper59 napisał:
Julevin napisał:
Cytat:
W stowarzyszeniu Pro Milito zdecydowano zebrać opinię z sal sądowych naszego kraju i po odpowiednim opracowaniu przesłać ten materiał do odpowiednich władz państwa.
Wymaga to jednak poważnego i odpowiedzialnego podejścia, więc takie informacje musza być przysłane na adres :promilito@interia.pl za podpisem z imieniem i nazwiskiem oraz wskazaniem sądu i nazwiska sędziego.
Jest to zbyt poważna sprawa, by dalej jedynie o tym plotkować.


Jak najbardziej popieram. Trzeba wychwytywać wszelkie nieprawidłowości.
Zastanawiam się: czy nie zebrać kilkunastu lub kilkudziesięciu identycznych wyroków SO w teczkę do wykorzystania w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Problemem nie jest identyczność uzasadnień wyroków, bo mogą być podobne lub takie same ze względu na identyczność spraw, ale problemem jest to, że sądy są nierzetelne. Niezrozumiale dla mnie jest, że sądy rozdrabniają się, zamiast skorzystać z pomocy TK lub SN. W przypadku gdyby niezawisły Sąd Apelacyjny w Gdańsku był leniwy i chciał uniknąć skierowania pytania prawnego do SN użyję argumentu, że załatwienie sprawy poprzez Sąd Najwyższy jest bardziej racjonalne i dużo tańsze. CHCĘ, ABY SĄD BYŁ RZETELNY i pokierował nasze sprawy możliwie krótką ścieżką, a nie jak chce MON, aby zniechęcał nas poprzez przeciąganie w czasie i zmęczenie. ZWŁOKA MA NA CELU PRZESUNIĘCIE NA NASTĘPCÓW FINANSOWEGO NAPRAWIENIA BEZPRAWIA. Sędziowie chyba zrozumieją, że trzeba wreszcie potraktować nas poważnie i rzetelnie.
Nurtuje mnie jeszcze jeden problem. Mianowicie zastanawia mnie, czy sędziowie ponoszą odpowiedzialność zawodową? Wiem, że sądy są niezawisłe, ale sędziowie to ludzie. Mogą być leniwi, mało inteligentni lub niedouczeni, mogą być dyspozycyjni dla władzy wykonawczej. Czy błędne wyroki wydane przez sędziego X, „naprawiane” przez sądy wyższych instancji lub Trybunały Europejskie mają wpływ na przebieg ścieżki kariery tego sędziego? Co jest wyżej oceniane w sądownictwie: dyspozycyjność, czy rzetelność?
Proszę o informację i komentarz.

Życzę zdrówka końskiego w dochodzeniu swego.
Uparty jak osioł.



Czołem wszystkim.
Także jestem za i nie przeciw. Mało tego, dodam jeszcze jeden WAŻNY argument. Ale, żeby nie dawać wszystkim gotowca i skłonić do czytania przepisów podam tylko - ART. 72 kpc. Podobnie jest w kpa.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 8:21, 09 Lip 2009    Temat postu:

PROŚBA DO KOLEGÓW ZE SZCZECINA.
Jakiś czas temu jeden z Was pochwalił się, że Sąd Apelacyjny zwraca 30 zł. Jeżeli możecie, podajcie treść zarządzenia (postanowienia) sądu z ewentualnym podaniem sygnatury akt lub ksero albo skan tego dokumentu (bez danych ososbowych). To może pomóc wszystkim walczącym.
W zamian przypominam wszystkim (w celu zmniejszenia nakładu pracy), że wartość sporu podaje się tylko za 1 rok (świadczenia powtarzające się - art. 22 kpc) bez odsetek i bez kosztów (art. 19 kpc). Pisał juz o tym na forum Kobra, chyba na początku czerwca.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
witan011




Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:43, 09 Lip 2009    Temat postu:

Koledzy.Z Sądu W Gdańsku,na moją apelację dostałem wezwanie do ustalenia "wartości przdmiotu zaskarżenia"mimo że dołączyłem pismo aby to zrobiło WBE.Jeśli ktoś ma wzór pisma do sądu w w/w sprawie,to proszę o przesłanie na moją pocztę,bo gonią mnie terminy.Z góry dziękuję.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
marcin




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrocek
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:42, 10 Lip 2009    Temat postu:

Witam,
Dla Tych którzy chcą poczytać dobry artykuł który ukazał się w WPP.

WOJSKOWY PRZEGLĄD PRAWNICZY

nr 1 (249) z 2009 r.

str. 68-75

KRZYSZTOF ŚLEBZAK


KONSTYTUCYJNE ASPEKTY

WALORYZACJI EMERYTUR WOJSKOWYCH


To jest oczywiście dobry artykuł, ale bez zgody autora nie możemy sobie pozwalać na całe przedruki. Autor natomiast może napisać polemikę z cytowaniem określonych fragmentów. Podanie adresu pozwala natomiast każdemu zapoznać się z jego treścią.
Moderator-julevin


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Henryk Wielgus




Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 9:27, 12 Lip 2009    Temat postu:

Czy można jednocześnie złożyć kasację wyroku sądu apelacyjnego, i skargę do Trybunału w Strazburgu?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 10:48, 12 Lip 2009    Temat postu:

Szanowni Koledzy.
JEST TO GŁOS W DYSKUSJI.
W związku z tym, że sądy stosują KPC, postanowiłem przekazać Wam trochę informacji w związku z kosztami wpisu, kosztami zastępstwa i określania wartości sporu:
I. Jesteśmy USTAWOWO ZWOLNIENI z dokonywania opłaty wpisu do apelacji na podstawie art. 2 ust 2 poniższej ustawy o kosztach sądowych w związku z art. 36 wojskowej ustawy emerytalnej (taka sama zasada jest w art. 121 ustawy o FUS).

a) USTAWA z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. z 2005 r. nr 167, poz.1398).
„Art. 2. 1. Koszty sądowe obejmują opłaty i wydatki.
2. Do uiszczenia kosztów sądowych obowiązana jest strona, która wnosi do sądu pismo podlegające opłacie lub powodujące wydatki, chyba że ustawa stanowi inaczej.”
b) USTAWA z dnia 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy
zawodowych oraz ich rodzin (Dz.U z 1994 r., nr 10, poz.36 z późn. zm).
„Art. 36. W sprawach świadczeń przewidzianych w ustawie osoby zainteresowane i organy emerytalne są zwolnione od wszelkich opłat.”
c) USTAWA z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 1998 Nr 162 poz. 1118 z póżn.zm.).
„Art. 121. 1. Wyciągi z akt stanu cywilnego, zaświadczenia wydawane w celu ustalenia uprawnień do świadczeń oraz pisma o wydanie tych dokumentów są wolne od opłat.
2. W sprawach świadczeń przewidzianych w ustawie osoby zainteresowane i organy rentowe są zwolnione od wszelkich opłat, z wyłączeniem opłat ponoszonych na podstawie art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. Nr 210, poz. 2135).”

II. Jesteśmy także zwolnieni od ponoszenia kosztów zastępstwa procesowego na podstawie art. 36 wojskowej ustawy emerytalnej (patrz wyżej) w związku z §. 1 pkt. 1 (Dz.U. z 2002 r. nr 163, poz. 1349).
ROZPORZĄDZENIE Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu. (Dz.U. z 2002 r. nr. 163, poz. 1349).
„§ 1. Rozporządzenie określa:
1) opłaty za czynności radców prawnych przed organami wymiaru sprawiedliwości, zwane dalej „opłatami”;”

III. WARTOŚĆ SPORU.
a) Moim skromnym zdaniem tego powinien zażądać już sąd I instancji. Ale skoro żąda tego sąd II instancji to należy to podać według zasad z art. 19, 20 i 22 KPC. Należy pamiętać o zapisaniu w apelacji, że żąda się także należnych odsetek ustawowych.
Należy więc wybrać jeden rok i na podstawie podanych przez innego kolegę rozporządzeń MONa obliczyć różnicę pomiędzy emeryturą otrzymywaną a emeryturą należną (należy uwzględnić uposażenie zasadnicze i dodatek za wysługę). Moim zdaniem należy też uwzględnić dodatki o charakterze stałym, które były nabyte (w %) w dniu przyznania emerytury. Od otrzymanej kwoty (podstawy wymiaru) należy obliczyć należną emeryturę mnożąć ją przez nabytą wysokość emerytury (określoną w decyzji o przyznaniu emerytury) np. 62% czy 75%. Od obliczonej należnej nam kwoty trzeba odjąć otrzymywaną emeryturę, pomnożyć przez 12 miesięcy i od otrzymanej różnicy odjąć podatek ze składką zdrowotną (koszty) – 18,33%.

„Art. 19.
§ 1. W sprawach o roszczenia pieniężne, zgłoszone choćby w zamian innego przedmiotu, podana kwota pieniężna stanowi wartość przedmiotu sporu.
§ 2. W innych sprawach majątkowych powód obowiązany jest oznaczyć w pozwie
kwotą pieniężną wartość przedmiotu sporu, uwzględniając postanowienia zawarte
w artykułach poniższych.
Art. 20. Do wartości przedmiotu sporu nie wlicza się odsetek, pożytków i kosztów, żądanych obok roszczenia głównego.
Art. 22. W sprawach o prawo do świadczeń powtarzających się wartość przedmiotu sporu stanowi suma świadczeń za jeden rok, a jeżeli świadczenia trwają krócej niż rok za cały czas ich trwania.
----------------------------------------
Pozdrawiam serdecznie i proszę o ewentualne sprostowania i uwagi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WRT_Mirek




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zgierz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:32, 13 Lip 2009    Temat postu: Posiedzenie Sejmu 8 stycznia 1998 r.

Witam wszystkich.
Może ku woli przypomnienia jak to z nami uczyniono.
Pozdrawiam.


....://kronika.sejm.gov.pl/kronika.97.3/text/pl/ps-11.htm


Poseł Eugeniusz Kłopotek (PSL) zwrócił się do Ministra Finansów z pytaniem w sprawie możliwości przeznaczenia przeszło 300 mln zł, które byłyby wygospodarowane w przypadku wejścia w życie ustawy o waloryzacji emerytur i rent tzw. służb mundurowych, na podwyżkę emerytur i rent rolniczych.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Halina Wasilewska-Trenkner stwierdziła, że taka możliwość nie była zakładana, o czym świadczy identyczna kwota dotacji budżetowej na emerytury i renty rolnicze w projekcie ustawy budżetowej oraz w autopoprawce.

Ostatnie pytanie dotyczyło zrównoważenia w budżecie państwa skutków finansowych waloryzacji emerytur i rent tzw. służb mundurowych i wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej. Poseł Jan Kulas (AWS) pytał o to Prezesa Rady Ministrów.

Odpowiedzi udzieliła podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Halina Wasilewska-Trenkner. Poinformowała, że na utrzymanie dotychczasowych zasad waloryzacji emerytur i rent tzw. służb mundurowych potrzeba 387,1 mln zł, a na wprowadzenie do szkół wychowania seksualnego - 52 mln zł. Po dokładnej analizie rząd ograniczył konsekwencje finansowe przyjęcia weta Prezydenta RP wobec ustaw z tym się wiążących o 70 mln zł. Wynika to ze zmiany polityki podwyższania wynagrodzeń tzw. służb mundurowych. Zwiększono dodatki, które stymulują osoby czynne zawodowo do bardziej efektywnego wykonywania swych zadań. Te dodatki o charakterze periodycznym nie wchodzą w całości do wymiaru podstawy emerytury.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:23, 13 Lip 2009    Temat postu:

Koledzy.
A oto cytat z jednego z wyroków TK z 2008 roku.
"Ustawodawca wprowadzając do art. 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS
nowy ust. 1a nie zawarł przepisów intertemporalnych, tym samym wprowadzona
modyfikacja może mieć zastosowanie tylko wobec osób, które nabyły prawo do
wcześniejszej emerytury dopiero po wejściu w życie tej nowelizacji."
Pozdrawiam serdecznie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 8:26, 14 Lip 2009    Temat postu:

Witajcie
Jest to WYROK z dnia 10 lipca 2008 r. Sygn. akt K 33/06.
Korzystając z okazji (dzięki jednemu z kolegów), pragnę uzupełnić informacje dotyczące opłaty podstawowej od apelacji. W ustawie o kosztach sądowych jest art. 36 mówiący wprost, cytuję:
"Art. 36. W sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych i w sprawach odwołań rozpoznawanych przez sąd pracy i ubezpieczeń społecznych pobiera się opłatę podstawową w kwocie 30 złotych wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia."
JEDNAK ZWRÓCCIE KOLEDZY UWAGĘ NA ZAPIS ART. 2 TEJ USTAWY (patrz mój post z 12.07.2009 godz. 11.46).
pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zrg




Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 166 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 22:07, 14 Lip 2009    Temat postu:

Odpowiedź, jaką otrzymał Pan Krajewski (emeryt wojujący) z "Unii"

Szanowny Panie,

Proszę zauważyć, iż zgodnie z polskimi przepisami jeżeli spełnia Pan określone warunki może zostać Pan zwolniony z kosztów sądowych na Pana wniosek. Zgodnie z Art. 102. ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych1) (Dz. U. z dnia 1 września 2005 r. ze zm) zwolnienia od kosztów sądowych może się domagać osoba fizyczna, która złożyła oświadczenie, że nie jest w stanie ich ponieść bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny.
Do wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych powinno być dołączone oświadczenie obejmujące szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów. Oświadczenie sporządza się według ustalonego wzoru. Jeżeli oświadczenie nie zostało złożone albo nie zawiera wszystkich wymaganych danych, osoba ta może zostać wezwana do usunięcia braków.
Sąd może odebrać od osoby ubiegającej się o zwolnienie od kosztów sądowych przyrzeczenie o treści: "Świadomy znaczenia mych słów i odpowiedzialności przed prawem zapewniam, że złożone przeze mnie oświadczenie o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania jest prawdziwe i rzetelne".

Co więcej, (jeśli jest to postępowanie cywilne) zgodnie z Art. 117 Kodeksu postępowania cywilnego strona zwolniona przez sąd od kosztów sądowych w całości lub części ma prawo zgłosić, na piśmie lub ustnie do protokołu, wniosek o ustanowienie dla niej adwokata lub radcy prawnego.
Wniosek ten strona zgłasza w sądzie, w którym sprawa ma być wytoczona lub już się toczy. Strona, która nie ma miejsca zamieszkania w siedzibie tego sądu, może zgłosić wniosek w sądzie rejonowym właściwym ze względu na miejsce swego zamieszkania, który niezwłocznie przesyła ten wniosek sądowi właściwemu.
Wniosek o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego, zgłoszony po raz pierwszy w postępowaniu apelacyjnym lub kasacyjnym, sąd może przekazać do rozpoznania sądowi pierwszej instancji.
Sąd uwzględni wniosek, jeżeli udział adwokata lub radcy prawnego w sprawie uzna za potrzebny.
Strona korzystająca z ustawowego zwolnienia od kosztów sądowych może zgłosić wniosek o ustanowienie dla niej adwokata lub radcy prawnego, jeżeli na podstawie oświadczenia, zawartego we wniosku, obejmującego szczegółowe dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania, wykaże, że nie może, bez uszczerbku utrzymania swojego i rodziny, ponieść kosztów wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego.
Od sądu zależy uznanie oświadczenia, za dostateczne do ustanowienia adwokata lub radcy prawnego.

Strona oficjalna Komisji Europejskiej: Egzekwowanie swoich praw w UE:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zrg dnia Wto 22:08, 14 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Śro 19:05, 15 Lip 2009    Temat postu:

Witam.
Jestem po pierwszej rozprawie z wiadomym skutkiem czyli wyrokiem.
Nic do nikogo nie przemawia.
Powiedziałem na koniec, że WBE powinno przyznać się do popełnionego błędu a nie z uporem lepszej sprawy starać się poprzez sądy zalegalizować swój błąd.
Czekam na pisemne uzasadnienie i będę dalej, z Waszą pomocą, walczył.
Ale przy okazji mam jedną wątpliwość, czytając posty.
Sądy chcą podania sumy o jakż walczymy?
Czy my walczymy o sumy czy o stwierdzenie nieważności decyzji WBE?
Jeśli SĄDY stwierdzą, że decyzja WBE była niezgodna z prawem to reszta czyli nowe wyliczenia i zwrot zagrabionej nam kasy należy do WBE!
Jeśli podamy sumy to każą wpłacić 10% wartości czym zniechęcą kolejną rzeszę emerytów.
Czy to przypadkiem nie jest celowe działanie?
Nie dajmy się wyprowadzić na manowce!
Pozdrawiam.
Powrót do góry
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:46, 16 Lip 2009    Temat postu:

Henry49 napisał:
Witam.
Jestem po pierwszej rozprawie z wiadomym skutkiem czyli wyrokiem.
Nic do nikogo nie przemawia.
Powiedziałem na koniec, że WBE powinno przyznać się do popełnionego błędu a nie z uporem lepszej sprawy starać się poprzez sądy zalegalizować swój błąd.
Czekam na pisemne uzasadnienie i będę dalej, z Waszą pomocą, walczył.
Ale przy okazji mam jedną wątpliwość, czytając posty.
Sądy chcą podania sumy o jakż walczymy?
Czy my walczymy o sumy czy o stwierdzenie nieważności decyzji WBE?
Jeśli SĄDY stwierdzą, że decyzja WBE była niezgodna z prawem to reszta czyli nowe wyliczenia i zwrot zagrabionej nam kasy należy do WBE!
Jeśli podamy sumy to każą wpłacić 10% wartości czym zniechęcą kolejną rzeszę emerytów.
Czy to przypadkiem nie jest celowe działanie?
Nie dajmy się wyprowadzić na manowce!
Pozdrawiam.



Witam Kolegę.
Proponuje zajrzeć do mojego postu z 12.07.2009 godz. 11.48 punkt III.
A wcześniej kotś inny podawał rozporządzenia MONa.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Czw 20:04, 16 Lip 2009    Temat postu:

Nie zgadzam się z tymi informacjami.
Wnioskowaliśmy o stwierdzenie niezgodności decyzji WBE z ustawą a nie o konkretną kasę.
To jest rozdrabnianie, rozmywanie naszych roszczeń.
Wystarczy mały błąd w wyliczeniach i leżymy!!!
Czy na tym forum grasuje "JUDASZ"?
Powrót do góry
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:48, 16 Lip 2009    Temat postu:

Henry49 napisał:
Nie zgadzam się z tymi informacjami.
Wnioskowaliśmy o stwierdzenie niezgodności decyzji WBE z ustawą a nie o konkretną kasę.
To jest rozdrabnianie, rozmywanie naszych roszczeń.
Wystarczy mały błąd w wyliczeniach i leżymy!!!
Czy na tym forum grasuje "JUDASZ"?



Kolego!!!
Zadałeś pytanie. Uzyskałeś odpowiedź. Ale, skoro tak uważasz, to działaj tak jak uważasz. Ja mam za sobą już wysłaną apelację i konsultacje z prawnikami. Powodzenia w szukaniu Judasza, a niepowodzenia w rozwiazaniu sprawy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:55, 16 Lip 2009    Temat postu:

Henry49 napisał:
Wystarczy mały błąd w wyliczeniach i leżymy!!!
"JUDASZ"?

To nie ta bajka Henryku49. Jeśli kiedykolwiek dojdzie do rozważania kwot przez sąd(y) - to kwotę będzie musiało przedstawić też WBE albo zaakceptować Twoją. Wtedy sąd najpierw zaproponuje ugodę a później uzna którąś z kwot - i to raczej nie Twoją. Jeśli strony nie uzgodnią kwoty, to zrobi to powołany przez sąd ekspert. Wtedy strona przegrywająca zapłaci za tę ekspertyzę. To jest ta właściwa bajka. Możesz więc podać symboliczną 1 zł albo 1 mln ( więcej zarobi ekspert). Nie będzie to miało znaczenia dla wyroku. Ale podania kwoty wymaga prawo. Nie podanie kwoty jest brakiem formalnym ( takim jak brak podpisu pod apelacją albo nieopłacenie 30 zł). Skutek jest taki sam: jeśli w ciągu 7 dni nie uzupełnisz braków formalnych, to Sąd OKRĘGOWY odrzuca apelację( nie przesyła jej do SA) i na tym kończy bieg sprawy. Sąd Okręgowy może też odrzucić apelację, jeżeli będzie ona zawierać jedynie polemikę z uzasadnieniem wyroku- ale z ostrożności procesowej raczej tego nie czyni.
Apelacja powinna zawierać:
1) oznaczenie wyroku, od którego jest wniesiona, ze wskazaniem, czy jest on zaskarżony w całości czy w części,
2) zwięzłe przedstawienie zarzutów,
3) uzasadnienie zarzutów,
4) powołanie, w razie potrzeby, nowych faktów i dowodów oraz wykazanie, że ich powołanie w postępowaniu przed sądem pierwszej instancji nie było możliwe albo że potrzeba powołania się na nie wynikła później,
5) wniosek o zmianę lub o uchylenie wyroku z zaznaczeniem zakresu żądanej zmiany lub uchylenia.
Dalej wszysto jest w gestii Sądu Apelacyjnego ( i Twojego pełnomocnika- jeśli na niego będzie Cię stać).


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 182, 183, 184  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 182, 183, 184  Następny
Strona 78 z 184

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin