Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CO WALCZYMY???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 182, 183, 184  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SOKÓŁ




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:32, 16 Lut 2010    Temat postu:

Drodzy koledzy.
Znalezienie odpowiedniej kwalifikacji prawnej nie jest proste w żadnej sprawie roszczeniowej. A gdyby:
każdy z osobna w swojej sprawie wystąpił o naruszenie jego praw konstytucyjnych żołnierza który odszedł na emeryturę
na podstawie prawomocnej decyzji emerytalnej, która gwarantowała utrzymanie wartości ekonomicznej jego świadczenia.
Decyzja ta była honorowana do roku 1999, kiedy to na podstawie art.159 Ustawy o FUS pozbawiono go arbitralnie uzyskanego prawa do utrwalonego mechanizmu utrzymania tej wartości. Zaznaczyć trzeba, że wprowadzona zmiana w art.6 Ustawy o Zaopatrzeniu Zołnierzy Zawodowych z systemu zaopatrzeniowego, została wprowadzona art.159
Ustawy o FUS z systemu składkowego. To wtargnięcie w system zaopatrzeniowy i zmiany poczynione w tym systemie
ze szkodą dla emerytów będących już na emeryturze naruszają ich prawa do ochrony dóbr i praw nabytych gwarantowanych przez konstytucję. Jak ostatnio zauważył TK ustawodawca nie pofatygował się mimo wprowadzonych tylu nowelizacji w ustawie Emerytalnej Wojskowej z 1993r o wprowadzenie właściwych przepisów i delegacji szczegółowych co do zmian w podwyższaniu emerytur. Sprawa dotyczyła Wyroku TK z 11,02,2010, naszej ustawy. Należy zauważyć że przy tak głębokich zmianach wprowadzonych w 1999r w ustawie emerytalnej wojskowej, które notabene żołnierzy będących na emeryturze pozbawiły waloryzacji uposażeniowej (nie wprowadzono żadnych delegacji ustawowych co do sposobu przeprowadzenia zmian, ani nie określono przepisów szczegółowych ich przeprowadzenia, jak i wydania rozporządzeń) . Tak więc pozbawienie nas waloryzacji uposażeniowej odbyło się jak zaznacza to TK w przytoczonej sprawie w oderwaniu od wszelkich zasad konstytucyjnych w sferze dotyczącej zabezpieczenia społecznego szczególnie chronionego przez Konstytucję. Nie wydano nawet rozporządzenia. Więc na jakiej podstawie prawnej biura emerytalne przeprowadziły
tą operację (kastrację emerytur) od dawna na nich przebywających żołnierzy.
Dr Ślebzak w swej publikacji zaznacza, dopuszczalne jest poddanie powtórne art.prawa kontroli TK jeżeli zapytanie nie będzie dotyczyło już orzeczonych rozstrzygnięć , przytacza tu cały szereg art. Konstytucji ,którym art. 159 Ustawy o
FUS z 1989r nie był poddany a (powinien mój dopisek). Są to artykuły: 32, 64ust.1i2 67ust.1 92ust.1i2 jak również
Konwencji o Ochronie Praw i Wolności, Konwencji102 MOP oraz Europejską Kartą Społeczną w powiązaniu z art.91
Konstytucji.
Tak na pozór w mało istotnej sprawie, którą wniósł tak bardzo nas kochający RPO Trybunał Konstytucyjny sam wskazuje nam właściwą drogę, dokładając do tego wytyczne Dr Ślebzaka powinna ujawnić się właściwa kwalifikacja-spokojnie
z powodu poprawności prawniczej jak i biegłości w materii prawa ja nie będę jej formułował.
Pozdrawiam wszystkich walczących.
Dopisek.
Po przeczytaniu w artykule w wyborczej o pomysłach w sprawie naszych emerytur, od wiosny zaczynam kopać schron,
i gromadzić żywność. Bronić naszego narodu mają podobno żołnierze liniowi w wieku 60-65 lat a ulice będą patrolować
policjanci w takim samym wieku. Aż strach się bać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
piotrws




Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:09, 16 Lut 2010    Temat postu:

psychiatra cie obroni a rzeznik wyleczy polska to fajny kraj

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 21:43, 16 Lut 2010    Temat postu:

Do SOKÓŁ
W swoich rozważaniach pomieszł Kolega groch z kapustą.
Ale przypomniał mi dr Ślebzaka. Ponadto przpomniałem też o książce dr Michała Jackowskiego "Ochrona praw nabytych w polskim systemie konstytucyjnym" ( kupiłem ją, przeczyatłem pobieżnie).
"Monografia ta - to pierwsza w polskiej literaturze prawniczej próba kompleksowej analizy zasady ochrony praw nabytych. Celem opracowania jest uzasadnienie obowiązywania zasady w polskim systemie prawa oraz przedstawienie jej genezy, podstawy prawnej, treści oraz praktyki stosowania przez organy państwa. Autor wiele miejsca poświęca wyjaśnieniu spornego w orzecznictwie i literaturze sposobu wykładni zasady państwa prawnego oraz wywiedzenia z niej zasady ochrony praw nabytych."
Teraz zestawię artykuł z książką- myślę, że znajdę na czym oprzeć kwalifikację naruszenia praw nabytych, m.in. w oparciu o zasady nie działania prawa wstecz oraz niedotrzymywania umów.
Może warto się zastanowić nad zwróceniem się do autora mec. M. Jackowskiego, który prowadzi kancelarię adwokacką w Poznaniu ul. Dominikańska 3. Również na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu wykłada dr Ślebzak.


Post został pochwalony 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:31, 16 Lut 2010    Temat postu:

zrg napisał:
Sześc Skarg Konstytucyjnych złożonych już w Trybunale Konstytucyjnym w kraju .............oparte są na tezach dr. K.Ślebzaka.

Brawo i jeszcze raz brawo.
To jest - moim zdaniem- właściwa droga (choć nie znam uzasadnienia skarg). Wyroki TK albo będą korzystne albo szeroko otworzą drzwi do ETPCz.
Trzymam mocno kciuki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:12, 17 Lut 2010    Temat postu:

zrg napisał:
... Do końca lutego wpłyną kolejne skargi konstytucyjne na pozaprawne stosowanie przez WBE i sądy art. 6 wue w brzmieniu nadanym art. 159 ustawy o FUS z mocą wsteczną; ferowanie wyroków w oparciu o nieistniejący przepis prawny.

Mam gorzką satysfakcję, że mój pogląd prezentowany prawie rok temu ( jeszcze przed artykułem dr Ślebzaka) znalazł uznanie w obecnych skargach do TK. Wtedy i teraz konstytucyjne aspekty waloryzacji emerytur wojskowych rozszerzyłem o naruszenie przepisów Konwencji o Ochronie Praw i Wolności. Wtedy też Szanowny Pan zrg wręcz zwymyślał mnie i moje „wieczorówkowe” wykształcenie. Ale koty za płoty. Próbowałem pomóc Kolegom doprecyzowując ich odwołania do sądów okręgowych. Koledzy wycofywali żądania unieważnienia decyzji ( zresztą już prawomocnych), podtrzymywali żądanie odszkodowania w oparciu o odpowiednie przepisy Konstytucji i Konwencji (wielokrotnie opisywałem je na forum). Sądy okręgowe zazwyczaj uwzględniały wycofanie się z unieważnienia decyzji a wyrok nadal uzasadniały art. 32 WUE i odmienną interpretacją wyroku TK 4/99. Sądy apelacyjne potwierdzały słuszność interpretacji przepisów przez sąd okręgowy. Konsekwentnie pomijano podnoszone zarzuty naruszenia przepisów Konstytucji oraz Konwencji. Żaden sąd apelacyjny nawet o tym nie wspomniał, chociaż żądanie takie było artykułowane już w piśmie procesowym do sądu okręgowego i stawiane jako zarzut w apelacji ( że sąd okręgowy stronniczo na te zarzuty nie odpowiedział, naruszając kontradyktoryjność procesu). A szczególnie na przytoczoną per analogia historię art. 162 ust. 1 ustawy o FUS oraz sędziów i prokuratorów w stanie spoczynku. Jestem w pełni przekonany (stanowisko to już wielokrotnie prezentowałem na forum), że TK sam łatwo znajdzie odpowiednie uzasadnienie na oddalenie skargi. Pewnie nawet nie zaświta w głowach sędziów TK myśl o zbadaniu zgodności art. 6 WUE z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, czyli Konwencją ( art. 2 ust 2 Ustawy o TK), jeśli skarżący o to nie wnosił. Pewnie zostanie też pominięty art. 19 ( obowiązek zbadania wszystkich okoliczności i w celu wszechstronnego wyjaśnienia sprawy) i art. 22 tej ustawy ( możliwość zasięgnięcia informacji w SN co do wykładni określonego przepisu prawa w orzecznictwie sądowym - per analogia do art. 162 ustawy o FUS i sędziów w st. spocz., w których to sprawach wypowiadał się zarówno SN jak i TK).
DODAJĘ: TK nigdy - moim zdaniem- nie podważy swojego wyroku 4/99, który stał się podstawą dziesiątków tysięcy wyroków sądów okregowych i apelacyjnych.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Śro 11:31, 17 Lut 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:52, 17 Lut 2010    Temat postu:

Sędziowie i prokuratorzy porzucają zawód

Coraz więcej sędziów i prokuratorów odchodzi z pracy na własną prośbę - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". W ubiegłym roku uczyniło to aż 58 sędziów i 98 prokuratorów.
Powodem nie są niskie wynagrodzenia, a m.in. zła organizacja pracy, mało przejrzyste kryteria awansu i obciążenie pracą. Np. w 2009 roku na każdego sędziego przypadało ponad tysiąc spraw.

Zdaniem przedstawicieli resortu sprawiedliwości to normalny ruch w zawodach prawniczych.

PAP


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SOKÓŁ




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 13:53, 17 Lut 2010    Temat postu:

jkasper napisał.
TK-nigdy -moim zdaniem-nie podważy swojego wyroku 4/99, który stał się podstawą
dziesiątków tysięcy wyroków sądów okręgowych.
Ja nie prawnik widzę to tak: zgadzam się z Kolegi zdaniem. TK nie musi niczego podważać, myśmy nigdy nie zarzucali niczego temu wyrokowi,twierdziliśmy w naszych zarzutach, że art.159 ust.o Fus nie dotyczył emerytów a żołnierzy przystępujących do nowego systemu. Natomiast poddanie art.159 ponownej kontroli TK zgodności z
wymienionymi przeze mnie w poprzednim poście artykułami Konstytucji i Konwencjami Międzynarodowymi pozwoli TK podjąć właściwe rozstrzygnięcie korzystne dla nas i wyjść z twarzą z całej tej awantury.W poprzednim poście wspomniałem o ostatnim rozstrzygnięciu w sprawie naszej ustawy, i kto winien leniwy ustawodawca bo zaniedbał mimo wielu sygnałów ze strony TK i okazji czyli nowelizacji. To takie moje bajanie nie fachowca ale obserwatora i mimo wszystko
optymisty.
Pozdrawiam wszystkich walczących u mnie w borach już dziś świeci słońce.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zrg




Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 166 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:19, 17 Lut 2010    Temat postu:

A jednak:

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:27, 17 Lut 2010    Temat postu:

SOKÓŁ napisał:
.......twierdziliśmy w naszych zarzutach, że art.159 ust.o Fus nie dotyczył emerytów a żołnierzy przystępujących do nowego systemu. .

Szanowny Kolego SOKÓŁ.
Nie ma prawnej możliwości ponownego poddania tego samego art. 159 kontroli zgodności z Konstytucją. Jest natomiast ustawowy nakaz odrzucenia takiej skargi. Może niezbyt precyzyjnie zrozumiałem Kolegę. Wydaje mi się, a właściwie jestem absolutnie pewien, że sąd musi wybrać jedną z 2-ch racji:
- rację skarżącego, który nie uznaje, że art. 159 jego dotyczy,
- rację WBE, które uznaje, że art. 159 dotyczy wszystkich.
To my poddajemy osądowi nasze racje.
Trzeciej racji – własnej niezawisłego sądu – nie ma, sąd nie może uznać częściowej racji obu stron ( jak nie można częściowo zajść w ciążę). Oczywiście, każda ze stron może nie godzić się z wyrokami sądów. Dlatego ustawodawca ustanowił prawo do kontroli orzeczeń, tzn. instytucję skargi ( apelacji, skargi kasacyjne, skarga konstytucyjna jest zupełnie innym instrumentem, nie należcym do kontroli sądowej). Każda ze stron po wyczerpaniu krajowej drogi sądowej ma prawo do zaskarżenia prawomocnego wyroku do instytucji prawa międzynarodowego. I my z tej możliwości chcemy skorzystać. Problem tkwi jednak w tym, by w tej bardzo spornej materii przekonać sąd czy odpowiedni Trybunał do naszej interpretacji przepisów prawa i utrwalonego orzecznictwa (jeśli takie jest). Jeżeli nie przekonamy – przegramy, bo nie ma ani w Konstytucji, ani w żadnej Konwencji, ani żadnej ustawie artykułu, który expressis verbis przyznawał nam rację. Gdyby tak było – to takie naruszenie prawa materialnego nie tylko skutkowałoby przywróceniem naszych praw, ale też odpowiedzialnością karną tego, kto ten przepis nie zastosował. Żaden międzynarodowy Trybunał nie ma prawa do unieważnienia, zmiany, podważenia wyroku sądów krajowych czy nakazania czegokolwiek organom administracyjnym państwa - sygnatariusza układu zbiorowego. To są sprawy tak oczywiste, że spodziewam się znowu ataku za długi i nudny „wykład”. Wybacz Kolego Sokół za „ groch z kapustą”.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SOKÓŁ




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:16, 17 Lut 2010    Temat postu:

Kolego jkasper, ja się nie czuję urażony, jestem wdzięczny że mogę czerpać wiedzę z forum.
Cytat z artykułu Dr K. Ślebzaka i tak to przeczytałem i zrozumiałem:
Okoliczność, że art. 159 ust. 1 u.e.r.f.u.s. był przedmiotem rozstrzygnięcia nie uniemożliwia ponownego rozpatrzenia sprawy przez Trybunał, aczkolwiek konieczne jest, aby wzorcem konstytucyjnej kontroli był przepis ustawy zasadniczej, który nie stanowił wcześniej podstawy oceny. W sprawie K 4/99 wzorcem kontroli był art. 2 Konstytucji RP, a dokładnie wyinterpretowana z niego zasada ochrony praw nabytych. Na co zwrócił uwagę Trybunał Konstytucyjny wnioskodawcy nie sformułowali wówczas zarzutu niezgodności z art. 67 ust. 1 ustawy zasadniczej, co zwalniało Trybunał z oceny powoływanej wyżej regulacji u.e.r.f.u.s. z tym wzorcem. Warto zauważyć, że wnioskodawcy nie powoływali się również na inne regulacje konstytucyjne, jak np. na art. 32 czy 64 ust. 2 Konstytucji RP, które mogłyby mieć znaczenie dla oceny przedmiotowego przepisu.
Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:31, 18 Lut 2010    Temat postu:

SOKÓŁ napisał:
....Cytat z artykułu Dr K. Ślebzaka ....Pozdrawiam.


Proszę wybaczyć, zapomniałem napisać, że moje cytaty odnośnie art. 159 pochodzą z uzasadnień wyroków sądów apelacyjnych. Osobiście jestem za zdaniem dr K. Ślebzaka, uważam jednak, że należałoby podważać art. 6 ( zmianę przez art. 159) analogicznie do art. 162 - dotyczącego negatywnej zmiany dla rodzin sędziów i w kontekście przywrócenia odrębnych systemów zaopatrzenia emerytalnego(2003), w tym dla sędziów i prokuratorów w stanie spoczynku(2001). Obecne propozycję dalszej reformy systemu emerytalnego (2010) nie przewidują utworzenia jednego, wspólnego, sprawiedliwego i wewnętrznie spójnego systemu (jak uważał TK w 4/99). Zasady państwa prawnego, zasady prawidłowej legislacji w ochronie praw człowieka, na których koncentruje się w swoich publikacjach dr M. Jackowski są również po naszej stronie.
Komu sędziowie TK albo SN przynają rację? Nietrudno zgadnąć. Albo ETPCz?


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SOKÓŁ




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:27, 18 Lut 2010    Temat postu:

jkaser
przyznaję rację, ta koncepcja jest o niebo bezpieczniejsza i bardziej uzasadniona niż powtórne poddanie kontroli art.159.
Pozdrawiam.


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lotnia




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 110
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ełk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 16:00, 19 Lut 2010    Temat postu:

No i stało się !. Nareszcie dla nowej "demokratycznej" władzy zginął ostatni prawdziwy POLICJANT czytaj mundurowy. Teraz zostali tylko i wyłącznie tacy sobie, bezmyślni i bezwonni, obojętni na wszystko i nie dający nic z siebie dla przeszłości i przyszłości, którym można zabrać wszystko w imię "sprawiedliwości społecznej". I ja to rozumiem. Przecież tego właśnie chcieli, o ile można mówić cokolwiek o tym, że czegoś pragną !. W wypadku tych w mundurach "wojskowych" to chyba tylko tyle aby wyjeżdżając na misje nie odstrzelili im "dupy" i aby mogli sami wydawać zarobione pieniądze. I nie mówcie mi, że przesadzam. Znam osobiście kilkanaście "przypadków". Wielcy, młodzi, wspaniali i nieśmiertelni. Oni nigdy nie będą przecież na emeryturze. Ja, życzę im tylko aby to się im tak naprawdę nie spełniło. Niech lepiej umrą śmiercią naturalną i na polskiej ziemi. Osobiście ich usprawiedliwiam bowiem kiedyś nieopatrznie jako człowiek o ukształtowanych poglądach nieopatrznie zagłosowałem w pamiętnych wyborach za WOLNOŚCIĄ I DEMOKRACJĄ. I ONA wygrała, i nazajutrz mnie okradła ze wszystkiego !. Zrobiła ze mnie "ostatniego dziada" jak Ci dzisiaj, co nadają jakieś "odznaki" "stopnie pośmiertne" "tytuły bohatera" a jutro rodzina się dowie, że została jej waloryzacja "zerowa" bo "ojciec, mąż" służył w niesłusznych czasach przed reformą emerytalną. I chyba dość się już rozgadałem !. Muszę na koniec dodać tylko jedno dla władzy która na pewno czyta te wypociny okradzionych przez siebie żołnierzy. Róbcie tak dalej, a już bardzo, bardzo niedługo sami nie zaznacie bezpiecznego miejsca na tej ziemi. Lękać się będziecie niebezpieczeństwa i z zewnątrz i wewnątrz. I nie będzie do kogo zadzwonić po pomoc. Ostatni prawdziwy Policjant już nie żyje, a prawdziwego Żołnierza zabiliście już dawno.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
aryski




Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 273
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 16:54, 19 Lut 2010    Temat postu:

Dzisiaj Warszawa, a za pomocą mediów cała Polska pożegnała bohaterskiego policjanta. Nie brakło, jak to przy takich okazjach bywa zapewnień ze strony najwyższych władz o opiece najbliższych, a zwłaszcza otoczenia opieka dzieci, których los po utracie ojca bywa najboleśniejszy.
Z każdym rokiem zwiększa się bezczelność i poczucie bezkarności coraz młodszych przestępców. Kilka dni temu policjant, a wczoraj dziewczynka ponieśli śmierć z reki młodocianych morderców, którzy zamiast zdobywania wiedzy, zabijają, kradną i nie liczą się z otaczającymi ich ludźmi. Wyrobili w swoim środowisku przeświadczenie buntu wobec obowiązujących zasad, bezkarności i przeświadczenia, że w tym systemie mogą uniknąć odpowiedzialności. 17 letni mordercy w niedoskonałym prawie ciągle widzą dla siebie szanse.

Niestety tego nie można dzisiaj z pewnością stwierdzić o osieroconych dzieciach. Przecież w poprzednim systemie, też były potworne zbrodnie, w których policjanci oddawali życie w obronie innych i też zapewniano ich rodziny, że państwo otoczy opieką ich rodziny.Trudno przypuszczać, by członkowie służby bezpieczeństwa tylko zajmowali się inwigilacją i torturowaniem księży.
Byli przecież również i ci, którzy byli na styku walki z pospolitymi bandytami, a śmierć wówczas była podobna do dzisiejszej, a strata najbliższych była odbierana podobnie. Obawiam się jednak, że ostatnia ustawa deubekizacyjna zapomniała o pewnych tragediach i wszystkich za jednym podpisem pozbawiła przyrzeczeń.
Stąd w dniu dzisiejszym wyrażam wątpliwość, czy przyszłe pokolenie będzie w obliczu kolejnych kryzysów gotowe do dotrzymywania ustaleń swoich poprzedników.

Na wojskowym podwórku wystarczy popatrzeć na tych wszystkich, którzy w ciągu kilkudziesięcioletniej służbie stracili zdrowie, a niektórzy zostali inwalidami. Jak ich traktuje obecne pokolenie decydentów? Czy temu pokoleniu mamy uwierzyć, że w przyszłości będzie lepiej?
Najlepiej temat wzmacniają fakty. Jeżeli milcząco i wstydliwie ktoś usiłuje ukryć takie przypadki, to może warto wrócić i przypomnieć, aby słowa nie utonęły w propagandzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
JOZIN




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 15:06, 20 Lut 2010    Temat postu:

Juvelini ja jozin.zapraszamy na ;Przeczytane w prasie i internecie-prawo i bezprawie-celem podjęcia dyskusji.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 182, 183, 184  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 108, 109, 110 ... 182, 183, 184  Następny
Strona 109 z 184

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin