Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CO WALCZYMY???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 182, 183, 184  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
julevin




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 790
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:35, 27 Kwi 2010    Temat postu:

jkasper napisał:
[quote]3.
Cytat:
droga polityczna, np. poseł Kalisz jest przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka w Sejmie RP. Komisji, która jest jak najbardziej właściwa do takich spraw[/quote]

Chciałbym zapoznać wszystkich ze sposobem postępowania pana posła Kalisza.
Otóż po otrzymaniu skargi/ zażalenia/ lub innej prośby, w biurze posła Kalisza, odpowiedni urzednik opracowuje pismo przewodnie i wraz z petycją
wysyła je do odpowiedniego ministra, czy też instytucji i na tym zainteresowanie tematem ze strony pana posła kończy się. Często skarżący otrzymuje odpowiedź od osoby/ lnstytucji /na która składał zażalenie.
Oczywiście jkasper napisał o swoich życzeniach i oczekiwaniach, ja natomiast z autopsji informuję o prozie życia.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez julevin dnia Wto 17:36, 27 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:09, 27 Kwi 2010    Temat postu:

julevin napisał:
....ja natomiast z autopsji informuję o prozie życia.

No cóż, pozostańmy w prozie życia i łudźmy się, jak niektórzy na forum.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jurek




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:17, 27 Kwi 2010    Temat postu:

mir-wa57 napisał:
może trafi nam się ktoś co podniesie nasze emerytów , rencistów problemy

Dla kolegi zebrało się na żarty, ale to dobrze, bo tylko to nam pozostało.

Pozdrawiam wszystkich. [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WRT_Mirek




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 40
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zgierz
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:57, 27 Kwi 2010    Temat postu:

zrg napisał:
do "gildia"
W Strasburgu mamy ponad 50 skarg. A w naszym Trybunale Konstytucyjnym mamy 6 Skarg Konstytucyjnych, które czekają na rozstrzygnięcie.
ETPCz. skierował już pytania w naszej sprawie do rządu RP.
Jestem w stanie pomóc zredagowac (a nawet napisac) Skargę do ETPCz. w ciągu kilku dni.


Witam wszystkich.
Tych skarg jest już 51 ponieważ w dniu dzisiejszym tj 27.04.2010r. otrzymalem potwierdzenie o przyjeciu mojej skargi do TPCz.
Pozdrawiam
WRT_Mirek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 9:28, 28 Kwi 2010    Temat postu:

Szanowni Koledzy.
Mam poważne obawy, czy Uchwała SN z 7.04.2010 r. ( nie wyrok) otwiera prostą i łatwą drogę do unieważnienia prawomocnych wyroków. Oby nie okazała się bańka mydlaną, która sądy przekłują. Czym innym jest nieważność postępowania ( dla unieważnienia wyroku), a czym innym jest niedopuszczalność postępowania przed sądem powszechnym, tym bardziej, że nawet „czynności dokonane w sądzie niewłaściwym pozostają w mocy” – art. 200 § 3 kpc. Uchwała dowodzi, że zaskarżanie nieważności prawomocnych decyzji WBE przed sądem powszechnym było kardynalnym błędem. Te same artykuły 31 i 32 WUE w związku z art. 156 kpa legły u podstawy odmowy stwierdzenia nieważności decyzji przez dyrektorów WBE. Art. 32 ust. 2. „Decyzje ostateczne, od których nie zostało wniesione odwołanie do właściwego sądu, mogą być z urzędu przez wojskowy organ emerytalny zmienione, uchylone lub unieważnione, na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego….”. Przypominam, że w jednej ze zmian WUE ustawodawca usunął z tego artykułu wyrazy „ na wniosek”, pozostawiając jedynie „ z urzędu”. Organ administracji publicznej może jednak stwierdzić nieważność decyzji w enumeratywnie wymienionych w art. 156 kpa przypadkach, gdy decyzja:
1) wydana została z naruszeniem przepisów o właściwości,
2) wydana została bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa,
3) dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną,
4) została skierowana do osoby nie będącej stroną w sprawie,
5) była niewykonalna w dniu jej wydania i jej niewykonalność ma charakter trwały,
6) w razie jej wykonania wywołałaby czyn zagrożony karą,
7) zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa,
8) jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne ( dot. wyłącznie przyczyn z pkt.1,3,4,7)

Odwołanie od prawomocnej decyzji do sądu administracyjnego ( czyli – na wniosek) zostanie - moim zdaniem odrzucone. Jest to ochrona systemu prawnego przed dowolnym zaskarżaniem decyzji prawomocnych, stosowana na całym świecie. Zaskarżenie decyzji nieprawomocnej do sądu powszechnego ( w naszym przypadku o uznanie mechanizmu waloryzacji za niezgodny z prawem i żądanie odszkodowania) również rozbija się o wyrok TK 4/99. ( doświadczyłem to na własnej skórze – i nie tylko, choć sprawa toczy się dalej). Wydaje mi się, że ta druga droga z poprzedniego postu, również może być drogą na manowce. Przykro mi. Koledzy, którzy maja pojęcie w tych sprawach – nie zabierają głosu, czyli polemizuję sam ze sobą. To jest kompletnie bez sensu.
Ten post piszę wyłącznie dlatego, że drogę nr 2 z poprzedniego postu oparłem na błędnych – moim zdaniem - przesłankach.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Śro 9:31, 28 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
saper59




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 44
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:08, 28 Kwi 2010    Temat postu: o co walczymy?

Mam wyrok wydany „W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” przez Sąd Apelacyjny w dniu 23 marzec 2010r., który jest drugą instancją. Wyrok ten wyczerpuje drogę sądowa w kraju i na jego podstawie mam zamiar składać (wyślę w najbliższych dniach) skargę na Polskę do ETPCz w Strasburgu.
Nie interesuje mnie uchwała SN o niedopuszczalności rozpatrywania naszych spraw przed sądami powszechnymi zwłaszcza, że została uchwalona po ogłoszeniu wyroku w mojej sprawie. „Co konia obchodzi, że się wóz przewraca”. (art.200 k.p.c.). Ja zrobiłem wszystko, co nakazywały mi organy państwa. Moim zdaniem to nie ja, zwykły obywatel, mam dbać o przestrzeganie procedur. Ten obowiązek spoczywa przede wszystkim na instytucjach państwa, które w wyroku napisały, że wszystko jest OK. Skoro wg. Rzeczpospolitej Polskiej jest OK, to ja zgodnie z moim przekonaniem skarżę się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, że w Polsce łamane są prawa wynikające z ratyfikowanej prze RP Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

W sprawie mojego odwołania od decyzji z marca 2009r., która była zawieszona w Sądzie Okręgowym złożyłem w dniu 21.04.2010r. wniosek o:
-podjęcie postępowania w sprawie XV U 2648/09,
-odrzucenie pozwu w związku z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 7 kwietnia 2010 r. (sygn. akt II UZP 3/10).

Natomiast od decyzji marzec 2010r w dniu 23.04.2010r., złożyłem, za pośrednictwem WBE, odwołanie do Sądu Pracy i Ubezp. Spol. - zgodnie z pouczeniem z następującymi wnioskami:
- uznanie zaskarżonej decyzji Dyrektora WBE w Gdańsku z dnia 01.03.2010r. Nr świadczenia EWU .......... za dotkniętą istotną wadą z powodu błędnego powołania podstawy decyzji w rozumieniu przepisów art. 107 kpa.
- sprawdzenie zasadności pouczenia o prawie odwołania do Sądu Okręgowego Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych i tym samym, czy została zachowana właściwość sądu (w związku z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 7 kwietnia 2010 r. (sygn. akt II UZP 3/10)),
- sprawdzenie, czy Dyrektor WBE nie przekroczył uprawnień przez zastosowanie zmienionego art. 6, a nie derogowanrgo art. 6 WUE, który potwierdzał nabycie prawa do waloryzacji uposażeniowej.
- uchylenie decyzji i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez Dyrektora WBE w Gdańsku na podstawie art. 138 par 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r kodeks postępowania administracyjnego.
Zakładam, że po uznaniu (Sąd ? WBE?) o właściwości sądu administracyjnego do rozpatrywania sprawy złożę wniosek (uzupełnię odwołanie) na podstawie art. 11 i art. 34 WUE 1993 w związku z art. 156 ust. 2 k.p.a. o zbadanie przekroczenia uprawnień przez dyrektora WBE poprzez zastosowanie zaniżonej podstawy wymiaru mojego świadczenia po 01.01.2004r. przez zastosowanie zmienionego art. 6, a nie derogowanrgo art. 6 WUE z 1993r., który potwierdzał nabycie prawa do waloryzacji uposażeniowej. Zażądam zastosowania właściwej podstawy świadczenia i naprawienia strat materialnych na podstawie art. 45 WUE 1993r. (wyrównanie trzy lata wstecz)
Problemem mogą być koszty kancelaryjne, których nie da się uniknąć w postępowaniu administracyjnym. O tych kosztach pisał jkasper. Jednak dla pewności procesowej jestem gotów je ponieść. Chcę zabezpieczyć się przed niespodziankami.
Któreś z tych odwołań od decyzji nieprawomocnych (2009 lub 2010r) będę chciał przeprowadzić przez całą krajową drogę sądową w postępowaniu administracyjnym (chyba, że zostanę pouczony, że decyzje nieprawomocne mimo wszystko są we właściwości sądu pracy i ubezpieczeń społecznych???).
O ile przed naszymi sądami nic nie osiągnę, złożę drugą skargę do ETPCz (uzupełnienie) z wnioskiem o dołączenie do skargi pierwszej. Tak chcę się zabezpieczyć przed różnymi wrzutkami i niespodziankami ze strony ONYCH. W tej sytuacji nie będzie można zarzucić niewyczerpania krajowej drogi sądowej, a sprawy będą toczyły się równolegle. Pierwsza, odwołanie od decyzji po 01.01.1999r. będzie „nabierała mocy” w Strasburgu, a drugie odwołanie od decyzji nieprawomocnej właśnie zacząłem realizować. Jestem przekonany o słuszności mojego planu, ale ze względu na koszty nie chcę Kolegów namawiać. Każdy powinien podjąć tą decyzję indywidualnie. Przy czym uchwała SN z 07.04.2010r. nie daje za bardzo wyboru w sprawach, w których jeszcze nie zapadły wyroki oraz w sprawach odwołań od decyzji z 2010 roku. Trzeba poczekać na uzasadnienie uchwały SN z 07.04.0210r., ale aby nie stracić terminu odwołałem się od decyzji 2010r.
Naszych prawników proszę o dopracowanie tematu w kwestii:
• na podstawie art. 11 i art. 34 WUE z 1993 w związku z art. 156 ust. 2 k.p.a. oraz
• zastosowanie zmienionego art. 6, a nie derogowanrgo art. 6 WUE z 1993r. jak również
• naprawienia strat materialnych na podstawie art. 45 WUE 1993r lub
• przedstawienie innej nowej koncepcji.
Proszę o konstruktywne pomysły na naszą korzyść, a nie szukanie dziury w całym. Przekręt był i to my mamy rację. Problemem jest skuteczne jej udowodnienie.
Oczywiście szczegóły proszę przekazywać na adresy meilowe lub na pw.
Pozdrawiam.
Uparty jak osioł. (nie uparty osioł lecz jak osioł)
Saper59


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez saper59 dnia Śro 10:11, 28 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:09, 28 Kwi 2010    Temat postu: Re: o co walczymy?

saper59 napisał:
Uparty jak osioł. (nie uparty osioł lecz jak osioł) Saper59

Shocked Protestuję! Laughing
Osioł nie jest uparty lecz stanowczy, niezależny i niezawisły. Ponadto nie należy do żadnej partii ani związku. Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:02, 29 Kwi 2010    Temat postu:

Szanowni Koledzy
Pilnie potrzebuję do swojej apelacji postanowień Sądów Apelacyjnych o zwrocie 30 zł opłaty sądowej. Nie mogę u siebie odnaleźć, choć napewno takie ( przynajmniej jedno) widziałem.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Czw 9:03, 29 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rysiek




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:04, 03 Maj 2010    Temat postu:

Koledzy
Jestem po wyroku SN w Gdańsku wyrok jak wszyscy,było nas 3 a odbyło się 4 sprawy do godz. 09,25 nie wiem czy zasądzili mi zastępstwo procesowe bo nikt nie dostał takiej informacji, czekamy na uzasadnienie wyroku i zastanawiamy się czy składać kasację wyroku do SN na pewno skarga pójdzie do Strasburga.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rysiek




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 13
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:08, 03 Maj 2010    Temat postu:

Koledzy
Jestem po wyroku SN w Gdańsku wyrok jak wszyscy,było nas 3 a odbyło się 4 sprawy do godz. 09,25 nie wiem czy zasądzili mi zastępstwo procesowe bo nikt nie dostał takiej informacji, czekamy na uzasadnienie wyroku i zastanawiamy się czy składać kasację wyroku do SN na pewno skarga pójdzie do Strasburga. Sprawy odbyły się22.04


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ryszard




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 17:27, 06 Maj 2010    Temat postu:

Mam pytanie.
Czy ktoś z kolegów forumowiczów występował do sądu o unieważnienie wyroku w części dotyczącej kosztów zastępstwa procesowego?Z wcześniejszych informacji wynika że Dyr.WBE nie miał podstaw prawnych do wystawienia pełnomocnictwa papudze.Takie pelnomocnictwo mógł wystawić mini-ster ON,(w jego imieniu Dep.Prawny MON).W związku z tym przedstawione , w sądzie, przez papugę pełnomocnictwo jest nieprawne.Z tego też powodu by nie wywoływać wilka z lasu w sądach apelacyjnych papuga WBE nie domaga sie zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ptaszek273




Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 17:36, 07 Maj 2010    Temat postu:

Nieprawda ! W połowie stycznia 2010 roku miałem sprawę w Sądzie Apelacyjnym w Szczecinie. Sprawę oddalono, zasądzono 120,00 zł. kosztów zastępstwa procesowego na rzecz WBE w Szczecinie. Ogółem zapłaciłem za dwie sprawy p-ko WBE 240,00 zł. Występowałem na piśmie do Sądu Okręgowego w Szczecinie o zwrot 30,00 zł. - opłaty
sądowej, ale do dnia dzisiejszego nic nie otrzymałem. Osobiście nikogo nie znam kto
otrzymał zwrot tej kwoty. Tylko na Pro Milito dowiaduję się jakoby w Szczecinie zwracano te kwoty, według mnie to bujda.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
julevin




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 790
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:37, 07 Maj 2010    Temat postu:

Na forum Pro Milito autorzy podają różne informacje. Nie mamy powodów, by uznawać ich treści za nieprawdziwe.
Proponuje zwrócić się do autora takiej wiadomości o sprecyzowanie szczegółów. W razie mijania się z prawdą informacja zostanie usunięta.
Pozdrawiam
Julevin


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ptaszek273




Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 17:35, 08 Maj 2010    Temat postu:

Przepraszam ! Nie miałem zamiaru nikogo obrazić. Uważam, że należała mi się
reprymenda. Przyjmuję ją z pokorą. Nie mogę znać i nie znam wszystkich przeprowadzonych rozpraw sądowych przeciwko WBE w Szczecinie. Dlatego być może
w Szczecinie, na niektórych rozprawach sądowych II Instancji p-ko WBE nie zasądzano kosztów zastępstwa procesowego. Jednak osobiście nie znam nikogo, komu w Szczecinie nie zasądzono kosztów zastępstwa procesowego na rzecz WBE.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jak




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 18:09, 08 Maj 2010    Temat postu:

Do Ptaszek 273
Nieprawda jest Twoją nieprawdą.
Wielokrotnie pisałem, że od czerwca 2009 r (wiem z własnego doświadczenia)
Sąd Okręgowy w Szczecinie nie pobierał opłaty od apelacji. W pouczeniu do pisemnego uzasadnienia wyroku wymóg wniesienia opłaty został wykreślony.
Ja i wielu moich znajomych, których sprawy zakończyły się w listopadzie 2009 r w Sądzie
Apelacyjnym w Szczecinie 30 zł nie płaciło.
Ale znając nasz wymiar sprawiedliwości wszystkiego można się spodziewać.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 182, 183, 184  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 182, 183, 184  Następny
Strona 118 z 184

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin