Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CO WALCZYMY???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 182, 183, 184  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aryski




Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 273
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:46, 05 Paź 2011    Temat postu:

jkasper. Również chciałbym. Zapewne Kraków odda głosy na żołnierza.
Szkoda, że rodzima organizacja / ZŻWP / tego nie uczyniła.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zibi




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mielec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:50, 06 Paź 2011    Temat postu:

Obecne zasady ustalania wysokości emerytur dzielą żołnierzy i funkcjonariuszy na tych z prawem do łączenia świadczeń i tych bez takich uprawnień - informuje Dziennik Gazeta Prawna



[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zibi




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mielec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:01, 06 Paź 2011    Temat postu:

Marcel Tabor komentuje wypowiedź sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta - Sławomira Nowaka z debaty wyborczej w Gdańskiej TVP.
Sławomir Nowak to jeden z młodych, przyszłościowych liderów Platformy Obywatelskiej, były bliski współpracownik premiera Donalda Tuska, użyczony po wyborach prezydenckich w ubiegłym roku prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Dziś jest sekretarzem stanu w jego Kancelarii ds. kontaktów z rządem i parlamentem. Obok Tomasza Nałęcza należy do najczęściej wypowiadających się w mediach członków ekipy prezydenta.
Niedawno udzielił wywiadu dziennikarzom TVP w Gdańsku. Tym razem wystąpił jako kandydat na posła z tamtejszego okręgu wyborczego. Jedno z pytań dotyczyło osławionego już „agenta Tomka”, byłego funkcjonariusza CBA, kandydata na posła PiS, trzydziestokilkuletniego, pobierającego wysokie świadczenie, emeryta. Casus tego wykreowanego przez media „bohatera” skłania różnego rodzaju manipulatorów i współpracujących z nimi lub niedoinformowanych dziennikarzy (to zjawisko dzisiaj jest w tej branży zdumiewająco częste) do zadawania pytań, czy jest to zgodne z tzw. społeczną sprawiedliwością (nawiasem mówiąc nie słyszę w naszych mediach rozważań, dlaczego Polska już dawno przebiła sąsiednie, bogate Niemcy w skali nierówności, nie mówiąc już o Czechach, a dystans między biednymi i bogatymi narasta u nas w iście amerykańskim tempie).
- Pozwala mu na to (pobieranie wysokiej emerytury w młodym wieku – MT) system utworzony przez naszych poprzedników – powiedział z niejakim znawstwem Sławomir Nowak. - Kto był autorem tego systemu ? Były minister obrony, on już nie żyje, ale wtedy popsuto system emerytalny służb mundurowych.
O tym, że ten system trzeba zmienić, prezydencki minister, przedstawiający się jako miłośnik wojska, jest święcie przekonany. Kiedy więc wprowadzono w życie mundurowy, tzw. zaopatrzeniowy system emerytalny ? Ze słów Sławomira Nowaka (zarazem posła PO) wynika, że nie tak dawno, a dobrodziejem, który dopomógł agentowi Tomkowi i licznej grupie tzw. emerytów policyjnych (wszyscy funkcjonariusze 10 wyszczególnionych w ustawie służb mundurowych pobierają bowiem świadczenia policyjne), był nieokreślony z nazwiska „autor tego systemu”, były nieżyjący już minister obrony. Kto ?
Na myśl przychodzą zaraz nazwiska dwóch byłych ministrów obrony, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej: Jerzego Szmajdzińskiego (SLD) I Aleksandra Szczygło (PiS). Tyle tylko, że żaden z nich nie pełnił takiej funkcji w rządzie w latach 1993 i 1994, gdy lewica przeforsowała ustawy emerytalne żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy służb mundurowych, oparte na istniejącym od czasów II Rzeczypospolitej, przez okres PRL i później, aż do dzisiaj, systemie zaopatrzeniowym ! Niedoinformowany polityk powtarza więc brednie, które go kompromitują. Istotą nowych ustaw emerytalnych dla mundurowych, tych z lat dziewięćdziesiątych, było bowiem doprowadzenie do waloryzacji bardzo obniżonych przez inflację z końcowych lat PRL i pierwszych lat transformacji świadczeń, za cenę odebrania niektórych dotychczasowych tzw. przywilejów (np. zmniejszenie górnej - pełnej - stawki emerytury do 75 proc. wymiaru jej podstawy). A system zaopatrzeniowy i „przywileje” mundurowych obowiązywały w Polsce już przed II wojną światową !
Niemal w każdej dziedzinie, wymagającej dziś reformowania, panuje medialny chaos i polityczny bełkot. Pojawiają się rozbieżne koncepcje, podważa się i odstępuje od wypracowanych wspólnie ustaleń (np. w kwestii wieku umożliwiającego przejście na zreformowaną emeryturę policyjną). „Rząd negocjował reformę trzy lata, ale wycofał się ze względu na sprzeciw związkowców” – pisze z żalem red. Renata Grochal w „Gazecie Wyborczej” z 1 października br. Nic dziwnego, że opinia publiczna traci skutecznie zaufanie zarówno do elit partyjnych, jak i ich medialnych reprezentantów.
Dlatego rok 2011 zamkniemy wzmożoną „ucieczką” na emeryturę z Sił Zbrojnych RP i służb mundurowych. W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wypowiedział się na ten temat wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów i zarazem szef Związku w Wielkopolsce Andrzej Szary: - Odchodzą osoby najlepsze. Nikt się nie zastanawia, kto przyjdzie na ich miejsce. Już teraz w Policji jest ponad 7 tys. wakatów (…) Tak jest po raz pierwszy od lat. Do tej pory policjanci odchodzili na świadczenia w styczniu i w lutym (chodziło o możliwość „załapania się” na waloryzację emerytury jeszcze w tym samym roku – MT). Obecnie składają wnioski teraz, aby odejść ze służby przed końcem roku. Obawiają się utraty już posiadanych uprawnień (np. rozważanej przez rząd likwidacji III grupy inwalidzkiej – MT).
Rząd robi wiele, żeby przekonać mundurowych, iż nikt, poza nowo przyjmowanymi, nie straci po zmianie przepisów emerytalnych i socjalnych w odpowiednich ustawach. Jednak w Polsce obywatele sparzyli się na tzw. reformach już wielokrotnie i to wyrobiło w nich nawyk dmuchania na zimne. Podobno przysłowie perskie mówi, że „obietnice mają wartość tylko dla tych, którzy w nie wierzą”. Jeśli tak, to w wojsku, Policji i innych służbach mundurowych niedowiarków jest bardzo dużo.
Marcel Tabor
PS. Minister spraw zagranicznych chwali się w wywiadzie zamieszczonym na łamach „Gazety Wyborczej” z 30 września 2011 r.: „To my skutecznie odebraliśmy uprzywilejowane emerytury esbekom”. Powód do zadowolenia byłby zapewne większy gdyby Radosław Sikorski był w grupie inicjatywnej posłów PO, którzy skierowali do marszałka Sejmu projekt nieszczęsnej ustawy dezubekizacyjnej. Sikorski, wychodźca z Ruchu Obudowy Polski i PiS, dziś wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, gorący zwolennik wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki, kandyduje na posła z rządzącego ugrupowania.

Marcel Tabor

za nszzp


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez zibi dnia Czw 21:05, 06 Paź 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ireneuszl




Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 8:17, 07 Paź 2011    Temat postu:

Na podanej przez „zibi’ stronie w gazecie prawnej jest m. in. informacja, że pełna emerytura w służbach mundurowych wynosi 75 proc. ostatniego uposażenia i może być zwiększona z tytułu inwalidztwa. Czy ja coś przegapiłem? Czy to dotyczy emerytów wojskowych?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
witan011




Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 8:59, 07 Paź 2011    Temat postu:

ireneuszl napisał:
Na podanej przez „zibi’ stronie w gazecie prawnej jest m. in. informacja, że pełna emerytura w służbach mundurowych wynosi 75 proc. ostatniego uposażenia i może być zwiększona z tytułu inwalidztwa. Czy ja coś przegapiłem? Czy to dotyczy emerytów wojskowych?
Gazeta ma rację.Dotyczy to tych emerytów,którzy mają przyznane świadczenia odszkodowawcze z tytułu utraty zdrowia. Emerytura ich wynosi 90% podstawy wymiaru plus świadczenie pielęgnacyjne.Jeśli emeryt już na emeryturze ma przyznaną I grupę inwalidzką jego emerytura zwiększa się o 5%do 80% i przysługuje mu dodatek pielęgnacyjny.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mir-wa57




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:35, 07 Paź 2011    Temat postu:

Z okregu Nowogard startuje z puli SLD również wojskowy Antoni Bielida którego jako dawnego wojskowego należy poprzeć w wyborach do sejmu, zna realia naszej sytuacji emerytów wojskowych .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 10:44, 07 Paź 2011    Temat postu:

Gdyby organy państwa działały według tego, co piszą gazety powstałby niewyobrażalny burdel. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa - art. 7 Konstytucji RP.

I tak:
- 75 % podstawy - to pełna , czyli maksymalna emerytura. Co się do tego zalicza - określa art. 15 WUE. Art. 18 określa maksymalny pułap - 75%.
- renta inwalidzka opisana jest w ROZDZIALE 2 WUE. Przytoczę tylko art 22 ust. 2. Rentę inwalidzką zwiększa się o 10% podstawy wymiaru inwalidom, których inwalidztwo powstało wskutek wypadku pozostającego w związku ze służbą lub wskutek choroby powstałej w związku ze szczególnymi właściwościami bądź warunkami tej służby, z tytułu których przysługują świadczenia odszkodowawcze.
Oznacza to, że jeśli ktoś miał wypadek, a komisja nie uznała związku i nie przyznała odszkodowania - nie ma prawa do tego. W pewnym okresie czasu z wypadków w wojsku ustawa nie przyznawała odszkodowania ( choć uznawała związek wypadku ze służbą wojskową. Miałem taki wypadek. Gdy ten przepis zaistniał - wystąpiłem do sądu i przegrałem. To jest zbyt szeroki temat, by choćby mój przypadek opisywać).
- I grupa inwalidzka (80%) ma dodatkowe - ogólne ograniczenie( mam tę grupę w związku ze służbą wojskową, przypominam - nie miałem świadczenia odszkodowawczego, bo w tym czasie nie było takiego przepisu, a sprawę w sądzie przegrałem - dlatego nie mam +10%). Ograniczeniem tym jest ( w naszych przypadkach przyznaje to RWKL): niezdolny do samodzielnej egzystencji -( tak napisane jest w legitymacji) - wtedy przysługuje tzw. dodatek pielęgnacyjny(kolokwialnie nazywany - pampersowym), inaczej - na zasadach ogólnych ( nie WUE) - przysługuje on po ukończeniu 75 roku życia ), a nie z chwilą przyznania I grupy inwalidzkiej ze zdolnością do samodzielnej egzystencji.
Poza tym wszystko się zgadza. Czyli nic.
A może piszący wie o czy pisze, a czytający nie "łapie" jego skrótów myślowych?


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Podobin




Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 432
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 66 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 11:24, 07 Paź 2011    Temat postu:

Cytat:
Dlatego rok 2011 zamkniemy wzmożoną „ucieczką” na emeryturę z Sił Zbrojnych RP i służb mundurowych. W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wypowiedział się na ten temat wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów i zarazem szef Związku w Wielkopolsce Andrzej Szary: - Odchodzą osoby najlepsze. Nikt się nie zastanawia, kto przyjdzie na ich miejsce. Już teraz w Policji jest ponad 7 tys. wakatów (…) Tak jest po raz pierwszy od lat. Do tej pory policjanci odchodzili na świadczenia w styczniu i w lutym (chodziło o możliwość „załapania się” na waloryzację emerytury jeszcze w tym samym roku


Zasadniczą sprawą są warunki pracy i służby oraz brak oczekiwanych rozwiązań emerytalnych. Służby mundurowe ciągle są straszone gorszymi warunkami emerytalnymi do tego stopnia, że można odnieść wrażenie, że ktoś celowo dąży do wypędzenia ze służby starszych żołnierzy i funkcjonariuszy.

Wielu polityków uczyniło sobie z tego tematu dodatku do własnego PR-u i chęci zdobycia przed wyborami dodatkowego poparcia.
Nie wolno ulegać tej propagandzie
Oni wszyscy w równych udziałach uczestniczyli w roku 1998 w tej nieszczęsnej nowelizacji.
Żadna partia poważnie nie potraktowała tego tematu.

Rozbicie emerytów i szukanie "sprawiedliwości" w sądach pomogło elitom rządowym w ciągu ostatnich 4 lat ukrywać faktyczne zamiary, do których realizacji przystąpią natychmiast po wygranych wyborach.
Jeżeli zatem spieszno komuś do tego niechaj szybko głosuje na PO.

Jeżeli nie ma chętnych do wspólnego działania, a emeryci wojskowi szukają swojego miejsca na listach wszystkich partii, to wszystkie partie jednakowo będą nas traktować.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:36, 07 Paź 2011    Temat postu:

Podobin napisał:
....Służby mundurowe ciągle są straszone gorszymi warunkami emerytalnymi do tego stopnia, że można odnieść wrażenie, że ktoś celowo dąży do wypędzenia ze służby starszych żołnierzy i funkcjonariuszy.

.......Jeżeli zatem spieszno komuś do tego niechaj szybko głosuje na PO.

Jeżeli nie ma chętnych do wspólnego działania, a emeryci wojskowi szukają swojego miejsca na listach wszystkich partii, to wszystkie partie jednakowo będą nas traktować.


Już mi ręce opadają od pisania, że żołnierze nie są kolejną służbą mundurową. Jeżeli Michał Podobin pisze to na rozlicznych forach i w cywilnych pismach to ugruntowuje to błędne pojecie. Służby mundurowe - kazda z osobna - ma swój Związak Zawodowy j jest pełnoprawnym uczestnikiem rozmów trójstronnych. Traktowanie Konwentu jako namiastki Zw. Zaw. jest wyraźnym nadużyciem, a wręcz celowym zamazywaniem odrębności wojska ( podkreślam: wojska, nie emerytów wojskowych). Nie zachęcam do pędzenia i głosowania na PiS ani SLD, czy Palikota. Przytaczam jedynie skrót opinii człowieka, któremu można zarzucić wiele grzeszków, ale nie grzechu głupoty - Jana Marii Rokity:
"To jest jakiś hiperdemokratyczny przesąd, że jedyną formą obywatelskiego zaangażowania jest uczestnictwo w wyborach.
- oddanie głosu w wyborach, to uczestnictwo w legimityzowaniu status quo polskiej polityki partyjnej, a Rokita ją odrzuca. Jego zdaniem im mniej osób zagłosuje, tym większa presja na zmianę.
- nie przemawiają do mnie polityczne i publicystyczne frazesy, czy to pozytywne zachęty do Tuska, czy straszenie Kaczyńskim. nie widzę też w rządach jednego lub drugiego żadnego zagrożenia dla Polski. prawdziwa polityka jest uprawiana zakulisowo i nikt jej nie widzi, a to co na co dzień obserwujemy, nawet w Sejmie, to iluzje na nasz użytek. mają one osłabić naszą zdolność osądu polityki i polityków. " Ale nawet ta jego opinia może być dla niektórych nie do przełknięcia.
[link widoczny dla zalogowanych]
Całkowicie popieram ostatni akapit postu Podobina. Ale kto skupi wojsko ( nie militarną służbę mundurową) oraz emerytów i to zorganizuje: ZŻ WP? Konwent?, FSSM? Stowarzyszenie Pro Milito?, płk Gągalski?Stowarzyszenie NFoW ( chyba najprędzej, ale wtedy inni staną okoniem) czy ktoś inny? Od narzekania nic nam nie przyybędzie.


Post został pochwalony 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:51, 07 Paź 2011    Temat postu:

I jeszcze jedno: następny rząd ( KAŻDY) napewno dokończy reformowanie systemu emerytalnego. Będzie dobrze, jeżeli wojsko pozostanie w odrębnym systemie zaopatrzeniowym. Ale jeżeli służby mundurowe przejdą do powszechnego systemu ubezpieczeniowego - to również prawdopodobnie spotka to i wojsko ( wtedy staniemy się służbą mundurową, choć nie sądze, że ustawodawca dopuści w niej działanie niezależnych związków zawodowych, będzie mamił zmodyfikowanymi uprawnieniami Konwentu).

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zibi




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mielec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 18:04, 07 Paź 2011    Temat postu:

heh...... przydał by się jakiś polski Putin.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:50, 07 Paź 2011    Temat postu:

Przyczynek dla tęskniących za JOW.
[link widoczny dla zalogowanych]
I prawo Murphego: CO SIĘ MOŻE STAĆ, TO SIĘ STANIE. Nie trzeba nawet JOW. Oligarchowie nie muszą sami zdobywać mandatu, wystarczą inni. I wtedy....
zibi napisał:
heh...... przydał by się jakiś polski Putin.

Bo Piłsudski nie wyjdzie, nie ma jak.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Pią 20:50, 07 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Podobin




Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 432
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 66 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 21:07, 07 Paź 2011    Temat postu:

jkasper. Proszę zauważyć, że to nie moje posty powodują, że żołnierze są w „służbach mundurowych”. Przecież w czasie, gdy powstawała Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych, gdy generał Rębacz był wybierany na prezesa, przepraszam-prezydenta- tej federacji, to nikt nie protestował, jak również nie widziałem oznak protestu, gdy ta federacja ogłosiła swoje poparcie dla wojskowych startujących w wyborach.
Co prawda poparła wszystkich, nawet tych, co zgłosili swój akces bycia posłem lub senatorem z listy Palikota czy też Korwina, chociaż było wszystkim jasne, że jest to mało poważna lista.

Dla mnie oczywiście było dużym zaskoczeniem, gdy wojskowi emeryci zamiast szukać jedności w swoim działaniu, główną uwagę skupili na tworzeniu wspomnianej federacji, a jej szef przy każdej okazji przypomina swój prezydencki tytuł.
Wojsko nie ma swojego związku zawodowego, nie licząc tego, który swego czasu utworzył szef MON, ale jednocześnie, nie to leży u podstaw słabości naszego środowiska.

Nie znam powodów takiej wypowiedzi pana Rokity, przyjmuję ją do wiadomości, tak, jak inne tego typu decyzje, a jednocześnie mam świadomość, że i bez naszego udziału całe rzesze urzędników i fanów premiera Tuska dokonaliby wyboru przyszłego parlamentu i specjalnie nie zmartwią się naszą nieobecnością przy urnach, a nasz protest obchodzi ich tyle, co zeszłoroczna zima.
Takie gesty dzisiaj przestały się liczyć. Bardziej zależy mi na uczciwości tych wyborów, a to dlatego, że nie mam żadnych oznak praworządności w działaniu PKW. Zaskarżone ostatnio przez komitet wyborczy JKM wybory, w których wyniki PSL zostały poddane pod wątpliwość świadczą, że naleciałości ze wschodu są i u nas widoczne.

Oczywiście udział w wyborach, to legitymizowanie obecnego stanu rzeczy, ale głosy przeciw PO wyraźnie pokażą, że nie odpowiada nam taki sposób kształtowania demokracji w naszym kraju. Jeżeli cała kampania wyborcza czołowej partii sprowadza się do krytyki, przeciwnika politycznego z pominięciem osiągnięć swoich rządów, to nie mogę akceptować ich chęci dalszego rządzenia, nawet przy świadomości błędów tych krytykowanych w przeszłości.

Słusznie. Od narzekania niczego nam nie przybędzie. Gdy będzie zainteresowanie, to znajdą się możliwości działania. Znajomi wyrażają zdziwienie i ja również.Chociaż stopień bezprawia jest tak wysoki, że taka nowelizacja na korzyść biznesu jest w Polsce czymś normalnym. To właśnie obawa przed zmianą tego stanu rzeczy powoduje, że osoby dotychczas uznawane przez nas za rozsądne i godne zaufania opowiadają w mediach brednie, a politycy swoimi decyzjami szykują sobie miękie lądowanie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Podobin dnia Pią 21:14, 07 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 8:44, 08 Paź 2011    Temat postu:

Niektóre poglądy Podobina są całkowicie zbieżne z moimi. Niektóre - nie. Ze wzgledu na ciszę wyborczą nie mogę ich skomentować. Jutro po godz. 21.00 będzie można opisać nowopowstały stan faktyczny. A jego skutki - dopiero na początku przyszłego roku( jak dobrze pójdzie).

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Sob 8:44, 08 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
omikron45




Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:46, 13 Paź 2011    Temat postu:

12.10.1943r., mija kolejny rocznica w ciszy. Szacunek dla emerytów, rencistów - weteranów z pod Lenino, którzy znosili i znoszą zapomnienie i obrażanie ich za obraną drogę do Ojczyzny!!!

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez omikron45 dnia Czw 18:53, 13 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 182, 183, 184  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 182, 183, 184  Następny
Strona 153 z 184

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin