Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CO WALCZYMY???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 182, 183, 184  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:30, 22 Cze 2009    Temat postu:

ziutek01 napisał:
2. PRZEPISY INTERTEMPORALNE. Skoro w art. 159 ust. 1 NIE JEST określony zakres podmiotowy oraz w stosunku do tegoż art. 159 ust. 1 nie ma w ustawie o FUS przepisów intertemporalnych, to NIKT NIE MIAŁ PRAWA DOMYSLAĆ SIĘ, że ten przepis ma zastosowanie do emerytów sprzed 1999 r. BO OBOWIĄZUJE ZAKRES PODMIOTOWY określony w art. 1 tej ustawy.

Za nic w świecie nie rozumiem, o co Ci chodzi. Shocked To chyba jakaś nowa doktryna prawa Very Happy , której nie ogarniam Wink
Wybacz moje żarty.
Może już czas zmienić filozofię i zmienić sens, zakres i sposób żądań. Przecież, np.: nigdy nie domagaliście się od swoich przełożonych maksymalnej nagrody, czy odznaczenia, chociaż przepis brzmiał "może otrzymać" do 1000, a dowódca dawał 100. Nie szukajmy (od 10 lat) takich prostych i głupich błędów ustawodawcy. Przyjmijmy, że ich naprawdę nie ma. Nie twórzmy nowych doktryn prawa. Jest jedna obowiązująca. Nie użalajmy się nad sobą, bo jest to najgorsza rzecz. Wykorzystajmy w sprawach indywidualnych przepisy dla nas korzystne(NAJLEPSZE BYŁOBY ORZECZNICTWO). W doktrynie niewiele jest przepisów, które generalnie i bez wyjątków dotyczą wszystkich raz na zawsze. Uznajmy wreszcie, że sąd waży argumenty obu stron, ma wiedzę, na podstawie której wydaje wyrok, czasami nie odpowiadający żadnej ze stron, przeważnie jednak przyznaje rację jednej ze stron. Jeżeli część z nas za podstawę weźmie NARUSZENIE PRAW NABYTYCH, część ZAKRES PODMIOTOWY, inni ZAKRES PRZEDMIOTOWY, jeszcze inni MI SIĘ NALEŻY – to nic z tego nie wyjdzie. Wzory odwołań spełniły swoją rolę- poderwały ludzi do walki. Ale też uruchomiły procedury, które wykazały nie tylko ich nieskuteczność ale zapędziły nas do kąta, z którego trudno wyjść. Uruchomiły też terminy. Teraz należy przedyskutować jak wyjść z tego kąta i zmieścić się w terminach. Bez tego Strasburg jest totalną mrzonką, albo pobrzękiwaniem szabelką z blachy.. Stanowisko Pro Milito jest słuszne: głos powinni zabrać prawnicy profesjonaliści. Szkoda, że za późno dla wielu spraw indywidualnych, bo terminy nie czekają. Ale dobre i to.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Pon 15:51, 22 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mir-wa57




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:05, 22 Cze 2009    Temat postu:

MON jasno określił ze tym starym... emerytom , należy się od państwa to co maja i dalej nie podskoczą ...a od tego aby im pomóż... są ośrodki pomocy socjalnej , dodatki mieszkaniowe , zapomogi na otarcie łez i wola BOżA !!!!!! udow odniono ze mimo wielkich serc i poświęceń nie stać nas tak jak górników pielęgniarki , hutników, nauczycieli na konkretny protest .Adres podać MON -u i wysyłamy suchary na znak naszej biedy???

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:15, 22 Cze 2009    Temat postu:

[quote="jkasper"]
ziutek01 napisał:
2. PRZEPISY INTERTEMPORALNE. Skoro w art. 159 ust. 1 NIE JEST określony zakres podmiotowy oraz w stosunku do tegoż art. 159 ust. 1 nie ma w ustawie o FUS przepisów intertemporalnych, to NIKT NIE MIAŁ PRAWA DOMYSLAĆ SIĘ, że ten przepis ma zastosowanie do emerytów sprzed 1999 r. BO OBOWIĄZUJE ZAKRES PODMIOTOWY określony w art. 1 tej ustawy.

Za nic w świecie nie rozumiem, o co Ci chodzi. :shock: To chyba jakaś nowa doktryna prawa :D , której nie ogarniam :wink:
Wybacz moje żarty. itd........


:D
Witaj jkasper.
Rozumiem, że to żarty. Ale powiedz mi, czemu zacytowałeś tylko p.2 mojej wypowiedzi??? Zresztę mniejsza z tym. Nie tworzę nowych doktryn, tylko przytaczam swoje myśli po przeczytaniu np. artykułu z "Nie", a potem z ineternetu na temat przepisów intertemporalnych. Nie użalam się. Wyciągam te "błędy" jak je nazwałeś po to, aby je wykorzystać w dalszym działaniu.
JEŚLI PRZECZYTASZ MÓJ POST Z NIEDZIELI Z GODZ. 19.26 TO BĘDZIESZ WIEDZIAŁ, ŻE NIE TRAKTUJĘ ICH JAKO BŁĘDY. Takie są poprostu informacje, które "wyciągam" z ustaw o FUS, o SUS i WUE. To są rzeczy, które ustawodawca wypełnił.
Dziś dostałem wyrok z uzasadnieniem i po dokładnym przeczytaniu przytoczę kilka uwag.
Pierwszą uwagą jest to, że Sąd określał mnie jako UBEZPIECZONEGO. cha cha. Jako emeryt od 1997 roku, UBEZPIECZONYM po 01.01.1999 r. mogłem się stać wtedy, gdy pracowałem i i ewentualnie płacilem składki.
Pozdrawiam mimo wszystko


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:58, 22 Cze 2009    Temat postu:

jkasper napisał:
Szkoda, że za późno dla wielu spraw indywidualnych, bo terminy nie czekają.

Wiąże się to z kolejną kwestią: co dalej z apelacjami?
W postępowaniu apelacyjnym nie można rozszerzyć żądania pozwu ani występować z nowymi roszczeniami. Przepisy kpc nakazują zawrzeć w apelacji, m.in. zwięzłe przedstawienie i uzasadnienie zarzutów, nie precyzują jednak katalogu dopuszczalnych zarzutów. Zarzutem może być twierdzenie skarżącego, że zaskarżony wyrok sądu pierwszej instancji jest wadliwy ze względu na niewłaściwe zastosowanie prawa materialnego lub uchybienia procesowe, które miały wpływ na jego treść. Według postanowienia SN z dnia 30 czerwca 2006 (V CZ 48/2006), cyt: “skarżący nie ma obowiązku powołania w apelacji przepisów, które doznały naruszenia, a jedynie zarzutów, więc np. twierdzenia, że wyrok sądu pierwszej instancji jest wadliwy ze względu na błędne ustalenie stanu faktycznego. Wystarczy, że zarzut taki zostanie sformułowany w sposób jednoznacznie określający stanowisko skarżącego w kwestii budzącej jego sprzeciw”.
Moim zdaniem należałoby się wycofać z żądania ponownego ustalenia wysokości świadczenia oraz stwierdzenia nieważności wszystkich decyzji waloryzacyjnych po 1.1.1999 r. i prosić Wysoki Sąd, by uznał za zasadne zastosowanie waloryzacji według derogowanego art. 6 i wyrównanie 12-miesięcznej różnicy w moich świadczeniach na mocy np. decyzji wyrównawczej dyrektora WBE.
Jako zarzuty proponuję przedstawić, też np.:
1. Uchylenie się Sądu Okręgowego od oceny zgodności przepisu ustawy z Konstytucją w ramach ustalenia, który przepis obowiązującego prawa będzie zastosowany do rozstrzygnięcia danego stanu faktycznego - art. 6 w brzmieniu zmienionym przez art. 159 ust.1 ustawy o FUS czy derogowały art. 6 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin z 1993 r. Wybiórcze oparcie się na wybranych sekwencjach wyroku TK 4/99, zniekształciło istotę wyroku.
2. Niezastosowanie prawa obcego, które w danej sprawie powinno znaleźć zastosowanie, tj.: Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.(Dz.U.93.61.284, uzup. Dz.U.95.36.175 i Dz.U.95.36.176, zm.Dz.U.95.36.177 i Dz.U.98.147.962), związane z naruszeniem art. 14, 17 i 18 w związku a art. 90 i 91 Konstytucji RP z 1997 r., a w dalszej konsekwencji - art.2,30,31,32 i 64 ust.2 Konstytucji RP.
Na zakończenie uzasadnienia zarzutów powinno paść pytanie: Czy przepis art. 6 pkt. 1 Ustawy z dnia 10 grudnia 1993 roku o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin (tekst jednolity - Dz. U. z 2004 r., nr 8, poz. 66 z późn. zm.) w brzmieniu nadanym przez art. 159 Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity – Dz. U. z 2004 r., Nr 39, poz. 353 z późn. zm.) ma zastosowanie do tych osób, które uzyskali prawo do świadczenia emerytalnego według ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin według pierwotnego tekstu art. 6 z 1993 r.
Nie można generalnie zaskarżyć tego artykułu do TK, bo termin ( zawity) możliwości jego zaskrżenai minął już 10 lat temu. Można zadać pytanie o zgodności artykułu z Konstytucją jedynie w sprawie indywidualnej. Przy pozytywnej dla powoda odpowiedzi można uzyskać odszkodowanie od dnia ukazania się tego wyroku w Dz. U. Tak więc, należy zapomniec o odszkodowaniu za 10 lat. Dura lex sed lex. W przypadku powzięcia wątpliwości, co do konstytucyjności przepisu ustawowego ( w naszym przypadku art. 6 WUE) sąd apelacyjny ma obowiązek zadania pytania prawnego do TK. Czy będzie miał wątpliwości?...... Jak widać, jest to kontynuacja mojej linii naruszenia praw nabytych ponad czas i w innym celu, niż założono, o czym świadczy przywrócenie od 1.10.2003 r. odrębnego systemu zaopatrzenia emerytalnego wobec nie osiągnięcia celu reformy systemu ubezpieczeń społecznych, vide: pkt.2. Już o tym kilka razy pisałem.
Niech się wreszcie ktoś odezwie. Skrytykujcie przynajmniej.

Witaj ziutek01.
Przy tak dużej rozbieżności naszych stanowisk pewnie nie skorzystasz z moich rad. Mogę Ci podesłac fragmenty artykułu Sporządzenie apelacji. Ponieważ jest to artykuł ze strony www, w której należy się odpowiednio zarejestrować, by uzyskać jego pełną treść, nie mogę go upublicznić na forum. Pisz na mój adres email.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:40, 22 Cze 2009    Temat postu:

Do jkasper.
Dzięki za informacje. Nad apelacją zastanawiam się. Część z informacji zapewne wykorzystam np. dotyczące wybiórczej interpretacji wyroku TK (pisałem o tym wielokrotnie). Także w kontekście tego, że ustawodawca dochował zasadom nie działania prawa wstecz, trójpodziału władzy, działania w granicach prawa i intencji ustawodawcy w zakresie reformy SUS i FUS.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SOKÓŁ




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 19:41, 22 Cze 2009    Temat postu:

Do jkasper.
Niech się wreszcie ktoś odezwie i skrytykuje. Odzywam się, ale krytykować nie będę,
dla mnie nie liczy się krytykanctwo, ważne czy dalej po 39 latach wysługi emerytalnej
będę żebrakiem-jak teraz, czy w końcu zostaną przywrócone mi prawa nabyte, z w pełni ukształtowanymi ekspektatywami.Tak WBE piszą, że praw nikt mnie nie pozbawiał
a waloryzacja utrzymująca wzrost emerytury aczkolwiek zmieniona została zachowana.
Chcę kolegom powiedzieć, że wykorzystam każdą koncepcję aby osiągnąć cel.Nawet jak każdego roku w innej formie będe się odwoływał, od kolejnej decyzji emerytalnej.
Będę żył jeszcze długo, bo teraz mam cel do osiągnięcia. Jest też dobra wiadomość,
biedacy z WBE podreperują swoje finanse za zastępstwa procesowe.
Zdrowia i wytrwałości wszystkim życzę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zibi




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mielec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:11, 22 Cze 2009    Temat postu:

Odpowiedź na interpelację w sprawie w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych
Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając na interpelację Pana Posła Sebastiana Karpiniuka w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych (SPS-023-5188/06), uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.

(...)
W odniesieniu do kwestii waloryzacji emerytur wojskowych informuję, że od 1 stycznia 1999 r. wszystkie służby mundurowe zostały objęte powszechną waloryzacją rent i emerytur. Kwestie te regulują postanowienia przepisów art. 89 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Miało to niewątpliwy wpływ na wojskowy system emerytalny. Zmiana formuły waloryzacji z ˝uposażeniowej˝ na ˝cenową˝ przyczyniła się do rozwarstwienia wysokości świadczeń emerytalno-rentowych. Resort obrony narodowej od 1999 r. wielokrotnie występował z inicjatywą przywrócenia pierwotnych zasad waloryzacji dla emerytów i rencistów wojskowych, jednakże dotychczas nie osiągnięto pozytywnego rozstrzygnięcia. Powrót do przedmiotowej waloryzacji ze względu na trudną sytuację budżetową państwa wydaje się w najbliższych czasie mało realny.

Przedstawiając powyższe wyjaśnienia, mam nadzieję, że uzna je Pan Marszałek za wystarczające.
Łączę wyrazy szacunku
Minister Radosław Sikorski
Warszawa, dnia 9 listopada 2006 r.

Art. 89. 1. Jeżeli wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych powiększony stosownie do art. 88 ust. 2 wynosi:
1) co najmniej 110% - emerytury i renty waloryzuje się od dnia 1 marca i od dnia 1 września,
2) mniej niż 110% - emerytury i renty waloryzuje się od dnia 1 czerwca.
2. Dla przeprowadzenia waloryzacji w terminach określonych w ust. 1 pkt 1 ustala się dwa jednakowe wskaźniki waloryzacji.
3. Waloryzacja obejmuje emerytury i renty przyznane przed dniem określonym jako termin waloryzacji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ziutek01




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 83
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 21:21, 22 Cze 2009    Temat postu:

Do SAPER59.
Proszę Cię o kontakt w pilnej sprawie. Pozdrawiam Ziutek01


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:36, 24 Cze 2009    Temat postu:

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź:
"Szanowny Panie,
W nawiązaniu do Pańskiej korespondencji skierowanej do Wydziału Informacji Publicznej DPI MON oraz do rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w dniu wczorajszym uprzejmie informuję, że dołożyliśmy wszelkich starań by pozyskać interesujące Pana pismo. Z informacji uzyskanych między innymi w takich komórkach MON jak: Departament Kadr, Departament Budżetowy, Departament Spraw Socjalnych (Oddział Emerytalny) czy Archiwum Instytucji Ministerstwa Obrony Narodowej MON wynika, że pisma Dyrektora Departamentu Ekonomicznego nr 738/8 F z dnia 29 marca 1999 r. nie posiada żadna z instytucji podległych MON. W Archiwum Instytucji MON dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej było to pismo kategorii BC i po pięciu latach zostało zniszczone.
Z wyrazami szacunku
..............................
Redakcja Biuletynu Informacji Publicznej
Departament Prasowo-Informacyjny
MON."
Tego się spodziewałem.
I tak nie oczekiwałem od tego pisma żadnej rewelacji.
Jeżeli nie zaakceptujemy tego, że w sądzie ścierają się 2 racje, z których sąd może wybrać jedną. Może też wydać wyrok według własnego rozeznania, jak ma być stosowane prawo w konkretnej sytuacji prawnej powoda. Ale my - w naszych odwołaniach czy apelacjach nie przedstawiamy indywidualnej sytuacji ( takie są wzory), nie prosimy sąd o rozważenie, czy „za przepis zachowujący moc obowiązującą należy uznawać także taki przepis, który wprawdzie został formalnie derogowany, ale nadal ma zastosowanie do ustalania skutków prawnych zdarzeń zaistniałych w czasie, w którym ten przepis obowiązywał”, czyli waloryzacja według art. 6 w wersji z 1993 r.
Domagamy się generalnie naprawienia prawa przez sąd. Ale sąd nie jest instytucją do tego powołaną, takie rozwiązanie leży w gestii ustawodawcy, nigdy nie sądu. Gdy zepsuje się Wasz samochód to nie oddajecie go do naprawy stolarzowi, albo sprzęt agd – do warsztatu samochodowego. Własnoręczne naprawianie często przynosi opłakane skutki. Tak jest w przypadku naszych odwołań czy apelacji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:14, 24 Cze 2009    Temat postu:

Wysłałem podziękowanie za odpowiedź:
Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.
Stanowisko takiej instytucji, jak MON ( dla mnie najważniejszej instytucji) : "W Archiwum Instytucji MON dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej było to pismo kategorii BC i po pięciu latach zostało zniszczone" - jest wręcz żenujące. Czy dostanę odpowiedź bez najprawdopodobniej ?
Z poważaniem

Natychmiast otrzymałem 2 odpowiedzi:
I. Szanowny Panie,
Dołożyłam wszelkich starań aby odnaleźć pismo, na którym Panu zależy ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że jest to dla Pana ważna sprawa. Ponownie informuje Pana, że żadna z instytucji MON, do których zwróciliśmy się nie posiada takiego dokumentu.
Z poważaniem
.............
Redakcja Biuletynu Informacji Publicznej
MON

II.Szanowny Panie,
W nawiązaniu do dzisiejszej korespondencji pragnę uprzejmie poinformować Pana, że w dalszym ciągu poszukujemy pisma, którym jest Pan zainteresowany.
Z poważaniem
..............
Redakcja Biuletynu Informacji Publicznej
DPI

Przecież w wojsku nic nie może zginąć. Nie te czasy.
A gdzie jest Św. Antoni?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Śro 17:22, 24 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ryszard




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 21:56, 24 Cze 2009    Temat postu:

Do jkasper
Już informowałem Kolegę,iż dostałem odpowiedź w sprawie pisma Dep.Ekon..Pan dyr Archiwum Instytucji MON stwierdził, że takiego pisma nie posiadają.Nawet nie wiedzą do kogo mnie skierować bym mógł otrzymac odpowiedź.Wystarczyło by zajrzeć do rejestru pism wychodzących Dep. Ekon.co naprawdę stało się z tym pismem, ale to pracownikom MON nie wpadłó do głowy.Może wpadło, ale jeszcze szybciej wypadło.Myślę, że pismo to jest w Dep. Spr.Socj.Z postu Kolegi wynika , że nieźle kręcą i dymią w żywe oczy.Powodzenia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nalazek50




Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:15, 24 Cze 2009    Temat postu:

do Jkasper- pozdrawiam.
Odnosnie postu: " Na zakończenie powinno paść pytanie: Czy art6 pkt.1 ustawy z 10 grudnia 1993 r.....

Proszę przwjrzeć opinię prawną z dnia 20 listopada 2001r ,druk sejmowy IV kadencji nr 30.
Oto fragment:
Przedmiotem obywatelskiego projektu ustawy zawartego w druku sejmowym IV kadencji nr 30 jest zmiana zasad waloryzacji oraz warunków skutkujących zmniejszeniem wyołaty i ustaniem prawa do świadczeń emerytalnych i rentowych przyznanych na podstawie ustaw:
1) z dnia 10 grudnia 1993r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin (Dz.U.z 1994r. Nr10,poz.36, z póżn.zm.),
2) z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy policji, Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej ,Państwowej Straży pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz.U.Nr 53, poz.214, z póżn.zm.)

Po dokonaniu oceny prawnej proponowanych w projekcie zmian, według systematyki redakcyjnej projektu, zgłaszam następujące uwagi oraz wnioski:

1. Jednobrzmiący w obydwu wyżej wymienionych ustawach art.6 stanowi, że emerytury i renty podlegają waloryzacji na zasadach i w terminach przewidzianych w przepisach o emeryturach i rentach z FUS.Takie brzmienie art6 ustaw wprowadziły z dnie 1 stycznia 1999r. przepisy art.159,pkt1 i art.160,pkt1 ustawy z 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z FUS (Dz.U. Nr 162 ,poz.118 z póżn.zm.).
- Dalej jest powołanie się na słynny wyrok K4/99.
Nie wiem kto tą pinę prawną sporządził , jak i to, że niw wiem kto imiennie brał w tym udział.

Stwierdzić mogę napewno, bez żadnej obawy bo jest to dostępne dla wszyskich i nie stanowi tajemnicy , że w podejmowaniu wyroku z 20 grudnia 1999r (K4/99) przez Trybunał Konstytucyjny RP dotyczący pozbawienia waloryzacji uposażeniowej w służbach mundurowych brało udział czterech tych samych sędziów składu sędziowskiego wydających wyrok w wydaniu wyroku z 11 lipca 2000r. ( K30/99), ktorym to wyrokiem zachowano prawa waloryzacji w sądownictwie ,ponieważ było to działanie niezgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej polskiej.
W obu sprawach


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nalazek50




Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:17, 24 Cze 2009    Temat postu: do Jkasper- pozdrawiam. "Na zakończenie powinno paść py

do Jkasper- pozdrawiam.
Odnosnie postu: " Na zakończenie powinno paść pytanie: Czy art6 pkt.1 ustawy z 10 grudnia 1993 r.....

Proszę przwjrzeć opinię prawną z dnia 20 listopada 2001r ,druk sejmowy IV kadencji nr 30.
Oto fragment:
Przedmiotem obywatelskiego projektu ustawy zawartego w druku sejmowym IV kadencji nr 30 jest zmiana zasad waloryzacji oraz warunków skutkujących zmniejszeniem wyołaty i ustaniem prawa do świadczeń emerytalnych i rentowych przyznanych na podstawie ustaw:
1) z dnia 10 grudnia 1993r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin (Dz.U.z 1994r. Nr10,poz.36, z póżn.zm.),
2) z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy policji, Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej ,Państwowej Straży pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz.U.Nr 53, poz.214, z póżn.zm.)

Po dokonaniu oceny prawnej proponowanych w projekcie zmian, według systematyki redakcyjnej projektu, zgłaszam następujące uwagi oraz wnioski:

1. Jednobrzmiący w obydwu wyżej wymienionych ustawach art.6 stanowi, że emerytury i renty podlegają waloryzacji na zasadach i w terminach przewidzianych w przepisach o emeryturach i rentach z FUS.Takie brzmienie art6 ustaw wprowadziły z dnie 1 stycznia 1999r. przepisy art.159,pkt1 i art.160,pkt1 ustawy z 17 grudnia 1998r. o emeryturach i rentach z FUS (Dz.U. Nr 162 ,poz.118 z póżn.zm.).
- Dalej jest powołanie się na słynny wyrok K4/99.
Nie wiem kto tą pinę prawną sporządził , jak i to, że niw wiem kto imiennie brał w tym udział.

Stwierdzić mogę napewno, bez żadnej obawy bo jest to dostępne dla wszyskich i nie stanowi tajemnicy , że w podejmowaniu wyroku z 20 grudnia 1999r (K4/99) przez Trybunał Konstytucyjny RP dotyczący pozbawienia waloryzacji uposażeniowej w służbach mundurowych brało udział trzech tych samych sędziów składu sędziowskiego wydających wyrok w wydaniu wyroku z 11 lipca 2000r. ( K30/99), ktorym to wyrokiem zachowano prawa waloryzacji w sądownictwie ,ponieważ było to działanie niezgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej polskiej.
Nie uczestniczył w tym Pierwszy Prezes SN.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez nalazek50 dnia Wto 16:42, 30 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 9:09, 25 Cze 2009    Temat postu:

nalazek50 napisał:
do Jkasper-...w podejmowaniu wyroku z 20 grudnia 1999r (K4/99) przez Trybunał Konstytucyjny RP dotyczący pozbawienia waloryzacji uposażeniowej w służbach mundurowych brało udział czterech tych samych sędziów składu sędziowskiego wydających wyrok w wydaniu wyroku z 11 lipca 2000r. ( K30/99), ktorym to wyrokiem zachowano prawa waloryzacji w sądownictwie, ponieważ było to działanie niezgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej polskiej.
W obu sprawach uczestniczył OBECNY PIERWSZY PREZES SĄDU NAJWYŻSZEGO RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Kiedyś już o tym czytałem. Wtedy nie zabierałem głosu, uznając, że ktoś przeczytał obydwa wyroki, ale niewiele zrozumiał. Wyrok K30/99 dotyka zupełnie innej materii niż TK4/99. Pasują do siebie jak pięść do nosa. Zanim TK wydał wyrok K30/99 wypowiadał się w tej materii SN, a w 2001 weszła w życie nowa ustawa o ustroju sądów powszechnych i te wyroki stały się materiałem – de facto - historycznym i archiwalnym. Nie chcę pisać szerzej o porównaniu składów orzekających, byłoby to zbyt żenujące. Jeszcze bardziej – o opinii prawnej, która nikogo do niczego nie zobowiązuje ani nie rodzi żadnych skutków prawnych. Pisząc o zmianie filozofii w apelacjach – sugeruję rozwiązanie, którego pomysłodawcy wzorów nie chcą poprzeć albo uznać. Mam nadzieję, nawet jestem pewien - doskonale zdają sobie sprawę, że upieranie się w podtrzymaniu sformułowań ze wzorów przynosi i nadal będzie rodzić te same skutki. Nie ujawniają na forum swojego obecnego stanowiska. Jako prawnicy – doskonale wiedzą, że wobec utrwalonego już orzecznictwa na nic się zda podtrzymywać błędną linię występowania niby indywidualnie z pozwami o rozwiązanie generalne. Wyciąganie zaś spiskowej teorii dla naszej grupy społecznej jest co-najmniej niepoważne. Zmiana filozofii też nie musi od razu przynieść pozytywnych indywidualnych rozstrzygnięć, pozostanie przy starym wzorcu – na pewno nie przyniesie. W żadnym razie nie upieram się, że mój pomysł jest najlepszy. Nie gwarantuje też wygranej ( jak poprzednie – 100% i więcej), ale daje szansę. Uważam też, że pomysłodawcy całej akcji ( chwała im za to) mają pewne moralne zobowiązanie do zabrania głosu na forum ( nie tylko ograniczyć się do pw).
Inaczej ta wspaniała inicjatywa umrze.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
luton




Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 11:36, 25 Cze 2009    Temat postu:

ROBOTNICY W STOCZNI GDAŃSKIEJ PODCZAS PRYWATYZACJI ZOSTALI OSZUKANI NA AKCJACH,ZROBILI ZBIÓRKE PIENIEDZY WYNAJELI PRAWNIKA KTORY REPREZENTOWAL ICH PRZED SADEM I SPRAWE WYGRALI.

APELUJE DALEJ ZEBY NP. PRO MILITO URUCHOMILO SPECJALNE KONTO NA DOBROWOLNE WPLATY W CELU WYNAJECIA KANCELARII PRAWNEJ KTORA ZAJMIE SIE TA SPRAWA.TYLKO TAKA DROGA JEST WYDAJE MI SIE SENSOWNA JAKIE W NASZYM KRAJU MAMY SADOWNICTWO TO KAZDY WIE I INDYWIDUALNIE POLEGNIEMY, A JESTESMY POROZRZUCANI PO CALYM KRAJU.
100 000 EMERYTOW PO 1 ZL = 100 000 ZL -STAC NAS NA DOBREGO PRAWNIKA


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 182, 183, 184  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 182, 183, 184  Następny
Strona 74 z 184

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin