Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CO WALCZYMY???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 182, 183, 184  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 15:53, 26 Wrz 2009    Temat postu:

Gdyby Ktoś jeszcze miał wątpliwości, to ponownie przytaczam

Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. z dnia 2005-07-28 r. (Dz.U. 2005 Nr 167, poz. 1398).
Rozdział 3. Sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Art. 35 [Z zakresu prawa pracy] 1. W sprawach z zakresu prawa pracy pobiera się opłatę podstawową w kwocie 30 złotych wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Jednakże w sprawach, w których wartość przedmiotu sporu przewyższa kwotę 50 000 złotych, pobiera się od wszystkich podlegających opłacie pism procesowych opłatę stosunkową.
2. Pracownik i pracodawca uiszczają opłatę podstawową od pism podlegających opłacie wymienionych w ust. 1, także w sprawie o ustalenie istnienia stosunku pracy wytoczonej z powództwa inspektora pracy.
Art. 36 [Z zakresu ubezpieczeń] W sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych i w sprawach odwołań rozpoznawanych przez sąd pracy i ubezpieczeń społecznych pobiera się opłatę podstawową w kwocie 30 złotych wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.
Według zasady: Lex specialis derogat legi generali (łac.), zasada prawna oznaczająca: prawo o większym stopniu szczegółowości (pochodzące z aktów prawnych o tej samej mocy, np. z dwóch ustaw, obowiązujące w tym samym czasie) należy stosować przed prawem ogólniejszym. Dlatego nie wierzę o zwrocie lub nie pobieraniu 30 zł od apelacji. Byłby to poważny błąd sądu. Nie da się tego zweryfikować, ponieważ Koledzy nie podają faktów. Takich pozornych i faktycznych sptrzeczności w KAŻDYM prawie jest sporo.Ostatnie słowo należy jednak do sadu (który będzie rozpatrywał ew. nasze sastrzeżenia).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mir-wa57




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:53, 26 Wrz 2009    Temat postu:

Szanowny Panie

Potwierdzamy wpływ Pana listu . skierowanego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Zapoznaliśmy się z zawartymi w nim uwagami i zastrzeżeniami.

Rozumiemy rozgoryczenie środowiska emerytów i rencistów wojskowych spowodowane przedstawioną sytuacją oraz prezentowane stanowisko. Pragniemy jednakże podkreślić, że kształtowanie polityki społecznej państwa leży przede wszystkim w gestii rządu oraz parlamentu, który uchwala odpowiednie ustawy zgodnie z wolą większości parlamentarnej.

Dlatego zasadnicze zobowiązania dotyczące rozpatrzenia poruszonych kwestii oraz podjęcia stosownych działań ciążą na organach rządowych, przede wszystkim na Ministerstwie Obrony Narodowej (ul. Klonowa 1, 00-909 Warszawa) i Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (ul. Nowogrodzka 1/3, 00-513 Warszawa).

Podając powyższe uprzejmie zawiadamiamy, że Pan Prezydent jest informowany o treści napływającej korespondencji i przykłada do przekazywanych Mu w listach uwag, spostrzeżeń i postulatów dużą wagę. Pomaga to Panu Prezydentowi utrzymywać kontakt ze społeczeństwem, lepiej poznawać jego problemy, nastroje i oczekiwania.

Prezydent nie nadzoruje parlamentu oraz organów rządowych i nie ingeruje bezpośrednio w ich działalność. Jednakże uważnie wsłptaszek się w głosy obywateli i stara się zgłaszane uwagi i postulaty brać pod uwagę w decyzjach i działaniach podejmowanych w ramach z konstytucyjnych uprawnień.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mir-wa57 dnia Nie 12:31, 27 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mir-wa57




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:54, 26 Wrz 2009    Temat postu:

odpowiedz naszego prezydenta /osoby w jego imieniu

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mir-wa57




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: pl
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 19:56, 26 Wrz 2009    Temat postu:

Prezydent nie nadzoruje parlamentu oraz organów rządowych i nie ingeruje bezpośrednio w ich działalność.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez mir-wa57 dnia Nie 12:29, 27 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jurek




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 20:08, 26 Wrz 2009    Temat postu:

Bajdocje !
Nie wierzcie Panowie w te bzdury.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jurek dnia Sob 20:11, 26 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jak




Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob 20:25, 26 Wrz 2009    Temat postu:

Do mir-wa57
Unikałem do tej pory wypowiedzi w tle z polityką - tym razem - jaki asystent taki i jego pan.
Do jkasper – dziękuję i mam nadzieję, że inni czytający z tego skorzystają- nauka kosztuje(dużo czasu).
Dla jasności sprawy przedstawiam całość uzasadnienia dotyczącego kosztów zastępstwa procesowego z mojego wyroku: „O kosztach zastępstwa procesowego, sąd orzekł w oparciu o treść art. 98 § 1 k.p.c. w zw. z § 11 ust. 2 w zw. z § 2 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 'roku w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego z urzędu (Dz.U. z 2002 roku, nr 163, poz. 1349 ze zm.). Zasądzając zwrot kosztów zastępstwa Sąd miał na względzie nakład pracy pełnomocnika, który uzasadniał przyznanie mu dwukrotności stawki minimalnej (tj. 60,00 złotych) określonej w wyżej wymienionym rozporządzeniu. Wskazać przy tym należy, że wprawdzie zgodnie z art. 36 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy wojskowi zwolnieni są od obowiązku ponoszenia opłat, jednak do tych nie zaliczają się koszty wynagrodzenia radcy prawnego. Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 28 lipca 2005 roku kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. z 2005r., nr 167, poz. 1398 ze zm.) opłaty, obok wydatków, należą do kategorii kosztów sądowych. Stosownie natomiast do art. 100 ust. 1 ustawy, zwolnienie od kosztów sądowych (również z mocy ustawy) polega na tym, że strona nie uiszcza opłat sądowych i nie ponosi wydatków, które obciążają tymczasowo Skarb Państwa. Koszty procesu poniesione przez przeciwnika nie należą ani do kategorii opłat, ani tym bardziej do kategorii wydatków (a contrario art. art. 3 i 5 w/w ustawy), tym samym należało uznać, że żołnierze zawodowi nie są zwolnieni od ich ponoszenia. Wreszcie przytoczyć należy art. 108 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, który jednoznacznie wyklucza zwolnienie strony z obowiązku zwrotu kosztów procesu przeciwnikowi z powodu zwolnienia jej od ponoszenia kosztów sądowych (tak na podstawie ustawy, jak i postanowienia sądu). To rozróżnienie spowodowane jest tym, że opłaty obciążają Skarb Państwa, który w pewnych - ściśle określonych ustawą - sytuacjach może zwolnić daną kategorię osób z obowiązku ich ponoszenia.” W sprawie opłaty apelacyjnej mogę stwierdzić, że takowej nie uiściłem składając swoją apelację w Sądzie Okręgowym(w sierpniu). Po otrzymaniu uzasadnienia stwierdziłem brak pouczenia- w związku z tym udałem się do sądu – w sekretariacie zapytałem o powody ale wyjaśnienia nie otrzymałem. Zapytałem czy muszę wnosić opłatę od apelacji – odpowiedź brzmiała, że nie -ponieważ wojskowi są zwolnieni z tej opłaty. Kolega natomiast w swoim pouczeniu miał ten punkt wykreślony.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
JOZIN




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:55, 27 Wrz 2009    Temat postu:

A ja uwazam ze Pan Prezydent nie czytał pisma.Stanowisko conajmniej dziwne.Przeciez jako zwierzchnik sił zbrojnych powinien dbac o nastroje w armi.Aktualne manipulacje przy ustawach emerytalnych ,kształtowanie złej atmosfery Wokół słuzb mundurowych nie słuzy dobrze przyszłosci sił zbrojnych.Jak widac naszych polityków mało to obchodzi.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: Nie 19:36, 27 Wrz 2009    Temat postu:

To nie przyszłość SZ ale przeszłość.
My jesteśmy przeszłością i to mało znaczącą.
A do tego służyliśmy w armii polskjęzycznej i mamy na rękach krew stanu wojennego.
O tym pamiętajcie jak do sądów idziecie.
To nie są moje wymysły tylko o nas tak się wyraził były już parlamentarzysta a prawiczki dalej tak myślą.
Ale walczyć o swoje trzeba.
Powrót do góry
tkr1953




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 10:20, 29 Wrz 2009    Temat postu:

Dla jasności sprawy przedstawiam całość uzasadnienia dotyczącego kosztów zastępstwa procesowego z mojego wyroku: „O kosztach zastępstwa procesowego, sąd orzekł w oparciu o treść art. 98 § 1 k.p.c. w zw. z § 11 ust. 2 w zw. z § 2 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 'roku w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego z urzędu (Dz.U. z 2002 roku, nr 163, poz. 1349 ze zm.).

Cyt z uzasadnienia kol. Jak

Czyli inaczej mówiąc rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości zmienia zapis w naszej ustawie bardzo ciekawe.

Ponadto do jkasper moim zdaniem nasza ustawa i nasze emerytury nie mają nic wspólnego ze sprawami z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa pracy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dipol2016




Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:04, 01 Paź 2009    Temat postu:

Szanowni Panowie podaję pod rozwagę następujący dylemat. Czy przypadkiem nie należałoby zgłosić do CBA podejrzenie popełnienia przestępstwa ( korupcji) przez dyrektorów WBE i ich etatowych radców prawnych jak wynika z pieczęci stawianych na dokumentach procesowych. WBE nie poniosło żadnych dodatkowych kosztów (radca prawny pobiera stałą pensję) - chyba że koszt papieru, tuszy oraz amortyzacji komputera. Jedynym w tym przypadku usprawiedliwieniem takiego postępowania byłoby gdyby pan radca prawny był na bezpłatnym urlopie z WBE. A zasądzone koszty są ponoć jak podaje kolega"jak" za sentencją swego wyroku: "jednak do tych nie zaliczają się koszty wynagrodzenia radcy prawnego" i bardzo dobrze bo etatowy pracownik też podpada nawet gdy jest radcą prawnym pod art.5 Kc - bo od kiedy za jedną czynność pobiera się dwa razy zapłatę 1. pensja, 2.wynagrodzenie za wykonywanie swoich obowiązków w godzinach pracy. Czy to nie zmowa korupcyjna typu jak załatwisz tych "maruderów którzy przeszkadzają nam pić kawę" to będziesz miał extra premię? Pozostawiam Panom ten dylemat do przemyślenia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jurek




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 8:48, 02 Paź 2009    Temat postu:

Witam wszystkich

Takie oto pismo otrzymałem od WBE Białystok po otrzymaniu od nich pisma o obowiązkowej wpłacie kosztów zastępstwa procesowego (po rozprawie apelacyjnej mimo nieobecności radcy prawnego na rozprawach) i wysłaniu do nich meila, iż przysługuje mi jeszcze skarga kasacyjna. (zachowuję oryginalną pisownię).

I co Panowie prawnicy na to ? [link widoczny dla zalogowanych]


WOJSKOWE BIURO EMERYTALNE
Białystok 28.09.2009 r.

W odpowiedzi na pismo , które otrzymałam w dniu 22.09.2009r.
wyjaśniam , iż wyrok Sadu Apelacyjnego jest prawomocny z dniem jego
wydania. A zatem wyrok Sadu Apelacyjnego z dnia 19.08.2009r. na podstawie
,którego został Pan wezwany do zwrotu kosztów zastępstwa procesowego jest
prawomocny.
Prawomocny wyrok zgodnie z art.365 § 1 kpc wiąże strony postępowania
,w tym wypadku także i Pana.
Skarga Kasacyjna jest nadzwyczajnym środkiem zaskarżania ,który
przysługuje od prawomocnego wyroku art. 398 § 1 kpc .
Wobec powyższego informuje Pana ,iż w przypadku braku wpłaty
wynikającej z wezwania do zapłaty sprawę skieruję na drogę postępowania
komorniczego co narazi Pana na dodatkowe związane z tym koszty.

RADCA PRAWNY
mgr Katarzyna Kalinowska


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jurek dnia Pią 8:52, 02 Paź 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emerytwojsko




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 6:45, 07 Paź 2009    Temat postu:

Rozpoczęła sie kampania wyborcza. Niezależnie od trwającej akcji emerytalnej, czy nie należałoby rozpocząć na forach wojskowych i policyjnych kampanii wzywającej do niegłosowania na partie, które doprowadziły do naszej nędzy lub które nic nie zrobiły, żeby nam pomóc, np. SLD, PO, PIS i ich przybudówki a także niegłosowania na kandydatów na prezydenta z powyższych partii.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
luton




Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 7:52, 07 Paź 2009    Temat postu:

Szukam partii, która zrealizuje następujący program:

-- Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników, wraz ze początkową kontrolą tychże usługodawców
-- Obniżenie składki emerytalnej o 50%
-- Obniżenie podatków dla najmniej zarabiających oraz zwiększenie kwoty wolnej od podatku, zwiększenie płacy minimalnej -> Każdy zatrudniony na 1 etat powinien osiągać dochód netto nie mniejszy niż 2000 netto względem dzisiejszych cen.
--Reforma administracji państwowej: 120 posłów, likwidacja senatu, Prezydent wybierany przez parlament tworzy rząd
--jednomandatowe okręgi wyborcze, do władz dostają się kandydaci z największą ilością głosów
-- Ograniczenie biurokracji, e-administracja w pełni zintegrowana, likwidacja bzdurnych barier
-- walka z korupcją
-- wyjaśnienie zabójstwa p. Jaroszewiczów, gen. Papały, p. Olewnika
--Dynamiczna rozbudowa infrastrukury transportowej
-- wspieranie innowacyjności, tworzenie ram współpracy uczelni wyższych z przedsiębiorcami
-- duże zaangażowanie w wykorzystaniu funduszy unijnych


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
julevin




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 790
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 8:28, 07 Paź 2009    Temat postu:

Propozycje rozsądne. Czy nie o to od wielu lat walczą myślący po polsku obywatele? Przeszkadza nam zakłamanie naszych elit, które po zakończeniu wyborów natychmiast zapominają o głoszonych postulatach. Wynikiem tego zakłamania jest kolejny zakręt w, w jaki wszedł nasz rząd.Przed całym światem pokazujemy, że z pośród nas nie można wygenerować mądrych i uczciwych polityków.
My wszyscy, poprzez swoje lenistwo i niechęć do publicznego zabierania głosu pomagamy tym wszystkim krętaczom, przestępcom w białych kołnierzykach na okradanie nas i tworzenie republiki kolesiowskiej.
Pytam, gdzie są te dziesiątki wyksztakłconych rezerwistów, ktorych jedynym zajęciem stało się oglądanie tych ogłupiających telewizyjnych programów.
Kto z Was będzie miał odwagę zabrać głos w odzewie na te słuszne postulaty?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez julevin dnia Śro 8:29, 07 Paź 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
SOKÓŁ




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:01, 07 Paź 2009    Temat postu:

Jeżeli chodzi o kampanię wyborczą tą czy inną nie ma to żadnego znaczenia, dla nas
emerytów ponieważ przyzwyczailiśmy tak zwane elity do bezkarnego postępowania
wobec wyborców, tolerowaliśmy to wszystko co czynili kiedyś i co czynią teraz.Dziś
nie należy płakać nad rozlanym mlekiem-pozostał wstyd i sromota. 26,lipca09r.
pisałem :
Moje spojrzenie na tą sprawę jest jedno. Dziwię się naiwności i wierze w jakiekolwiek działania posłów lewicy. To oni są najbardziej aroganccy w stosunku do tych którzy niegdyś ich wynieśli na stanowiska Państwowe,to głosami mundurowych zdobyli swoje powodzenie.W moim przekonaniu jest jeden aspekt lojalności posłów, po wyborach doznają trwałej amnezji która jest powiązana z ciężką chorobą wzroku, mija wszystko przed następnymi wyborami i na powrót wraca zaraz po.
Dziś dodam małe sprostowanie, lewicy PO, PIS- jeden sort jak mawiają rodacy,
sytuacja jest patowa.Problemem rzeczywistym jest to, że niema na kogo głosować.
Od 20-tu lat jestem na pełnej emeryturze,mam swój udział także w popieraniu tych
"reprezentantów" sam z własnej woli przez 10 lat chodziłem głosować. Dziś przychodzi jedna tylko refleksja, jak wśród byłych żołnierzy zawiązać jakieś stowarzyszenie które reprezentowałoby nas skoro, każda próba jest natychmiast krytykowana przez sfrustrowanych zawiedzionych własną karierą, swojaczków.
Wdzięczny będę każdemu kto wskaże mi wiarygodny obiekt do wsparcia moim głosem wyborczym, taki który będzie rokował nadzieję, że na drugi dzień po wyborach nie stanie się taką samą "ELYTĄ" jaką mamy przyjemność oglądać codziennie w telewizorni.
Smutne to ale prawdziwe!
Pozdrawiam tym bardziej dalej walczących.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 182, 183, 184  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 182, 183, 184  Następny
Strona 90 z 184

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin