Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna Nasze Forum "VOX MILITARIS"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O CO WALCZYMY???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 182, 183, 184  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zibi




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mielec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:54, 29 Mar 2009    Temat postu:

JOZIN napisał:
Do -zibi-Nie podzielam poglądudo utajnienia się .Forum jest po to,dotrzec do wszystkich .Jezeli znajdziemy mocne argumenty prawne nie do obalenia.Ich opublikowanie Nam nie zaszkodzi.Sąd opiera sie na przepisach PRAWA.Musimy jednoznacznie wskazac je w oparciu oodpowiednie przepisy iparagrafy.Co do wyrokow trybunału to chętnych odsyłam do Głos Weterana i Rezerwisty-Porady-Porady prawne-Znalezc Porady Fachowca+obietnica napisania wniosku do Sasdu Apelacyjnego przez doktora prawa pracy


Mam całkowicie inne zdanie. Ci co tutaj dotarli zawsze mogą skutecznie otrzymać info na PW. A co staramy się odnajdywać jak nie argumenty, na które "radcy" przynoszą gotowce do Sądu!!!/To nas zaskakują paragrafami, artykułami, Wyrokami. A gdybyśmy im nie podali publicznie to oni byliby cieniasy. Też chciałbym wierzyć w WyROKI oparte na prawie. Życie nie jest tak proste na co wskazują dotychczasowe werdykty.
Zresztą każdy robi co chce... ma rozum i wolną wolę ... Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zibi dnia Nie 15:57, 29 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lotnia




Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 110
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ełk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:06, 29 Mar 2009    Temat postu:

Brawo ZRG. W tym przypadku trzeba zapytać Panów Sędziów dlaczego Sejm RP, Rząd, MON a na końcu WBE i inne biura emerytalne od służb mundurowych mają sobie za nic WYROK z dnia 27 stycznia 2003 r.Sygn. akt SK 27/02*. To jest jawne łamanie konstytucji. A tak na marginesie to na tej jednej sprawie naszych emerytur widać jaki totalny b.....l panuje w naszym prawie. Chyba trzeba na posłów wybrać 450 Pali-(kotów to za mało) tygrysów. Teraz to już jestem pewien, że i TK nie zna swoich wyroków i się do nich nie stosuje. Współczuję młodym ludziom którzy tu będą musieli żyć sporo lat.
A na koniec kilka myśli o najbliższych wyborach za 2 lata. Głosowałem całe życie na lewicę. G.... to dało. Myślę, że teraz powinniśmy dogadać się z PSL i sprzedać im te 160 000 "emeryckich" głosów. Tak, sprzedać bo żyjemy w kapitalizmie, a tu wszystko jest towarem, głosy wyborcze i zasady waloryzacji też. Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:19, 29 Mar 2009    Temat postu:

Post usunięto

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Pią 9:51, 05 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
JOZIN




Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 127
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:19, 29 Mar 2009    Temat postu:

Za czasow naszej sluzby Funkcjonowało pozdrowienie-Niech będzie pochwalony w rozkazie Ministra Obrony Narodowej-dzisiaj awersja do instytucji organizacji z naszego podworka.I TRUDNO SIĘ DZIWIC.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
julevin




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 790
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 108 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 20:46, 29 Mar 2009    Temat postu:

"jkasper" napisał:
Cytat:
Nawet w najbardziej totalnych ( nie totalitarnych Laughing) wydawnictwach nie było wizerunków Prezesa. I nie wiem czy to jest skrajne wazeliniarstwo Redaktora naczelnego czy skrajne samouwielbienie Prezesa.

Nawet pobieżna lektura tego miesięcznika wskazuje dobitnie, że jedno i drugie.
Konia z rzędem temu, kto w tej gazecie znajdzie jeden poważny dział przeznaczony dla emerytów wojskowych. Ta odpustowa sieczka, to nic innego, jak sposób rozliczania się z MON-owskich dotacji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dipol2016




Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 7:13, 30 Mar 2009    Temat postu:

Zastanawiam się jak postąpi sąd jeżeli udowodniłoby się że TK w swoim wyroku K4/99 rozminął się z prawdą, wykazując na podstawie ustawy o FUS obecnie obowiązującej oraz historii skutków finansowych naszych waloryzacji ogólną nieprawidłowość opisanego sposobu waloryzacji. Myślę że jeżeli sposób waloryzacji odbiega od zakładanych skutków opisanych przez TK w w/w wyroku to czy prawo może opierać się na fałszywych założeniach. tyle refleksji.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zibi




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mielec
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:19, 30 Mar 2009    Temat postu:

Rzeczą (wg mnie) znaczenie ma data wyroku TK. 1999 - K4 i SK 27/02* czyli późniejszy i ON powinien mieć decydujące znaczenie.
Ale w naszych sprawiedliwych J.W. Sądach pewnie nie będzie miał.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
tkr1953




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:48, 30 Mar 2009    Temat postu:

Funkcjonariusze służb mundurowych, którzy pozostawali w służbie przed 1 stycznia 1999 r., podlegali i podlegają nadal przepisom ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Natomiast każdy funkcjonariusz podejmujący służbę od 1 stycznia 1999 r. podlega przepisom ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zakres podmiotowy, jak i czasowy ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych został więc ograniczony. Ustawa ta znajduje bowiem zastosowanie do funkcjonariuszy, którzy podjęli służbę po dniu wejścia w życie ustawy. Natomiast warunki nabywania prawa do emerytury i rent oraz innych świadczeń przysługujących z tytułu pobierania emerytury lub renty, a także zasady ustalania wysokości tych świadczeń dla funkcjonariuszy, którzy w dniu wejścia w życie ustawy pozostawali w służbie oraz dla członków ich rodzin, określają nadal przepisy ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.(s.Cool

=============
"a nie mówiłem"??
zrg[/quote]
W orzeczeniu z 23 września 1997 r. (K. 25/96 OTK ZU nr 3-4/1997, poz. 36). Stwierdził wówczas, że odrębne, z reguły korzystniejsze zasady nabywania uprawnień emerytalno-rentowych oraz ustalania ich rozmiaru w odniesieniu do służb mundurowych są najczęściej uzasadniane szczególnymi warunkami pełnienia służby. Wyrażają je m.in. pełna dyspozycyjność i zależność od władzy służbowej, wykonywanie zadań w nielimitowanym czasie pracy i trudnych warunkach, związanych nierzadko z bezpośrednim narażeniem życia i zdrowia (np. w czasie udziału w obronie kraju lub ochronie bezpieczeństwa obywateli), wysoka sprawność fizyczna i psychiczna wymagana w całym okresie jej pełnienia, niewielkie możliwości wykonywania dodatkowej pracy i posiadania innych źródeł utrzymania, ograniczone prawo udziału w życiu politycznym i zrzeszania się. Uprzywilejowane zasady w zakresie przyznawania i wysokości świadczeń dla omawianej kategorii osób były wyrazem szczególnego znaczenia przypisywanego przez państwo pełnionej przez nich służbie. Mogły być również dyktowane względami polityki kadrowej. Służba ta bowiem może zakończyć się w każdym czasie i nie zawsze z przyczyn leżących po stronie zainteresowanego funkcjonariusza. Jeżeli uwzględni się specyfikę ich pracy, odrębności w ich statusie ubezpieczeniowym, jako uzasadnione przesłankami rzeczowymi, nie powinny – co do zasady – budzić zastrzeżeń. Jednakże godząc się na możliwość zróżnicowania systemów ubezpieczenia społecznego w odniesieniu do tej grupy obywateli, należy mieć na uwadze, aby występujące odrębności nie były nadmierne, w tym znaczeniu, że pozbawione racjonalnego uzasadnienia.

Oznaczać to musiało w gruncie rzeczy częściową likwidację istniejących odrębności w zakresie systemu emerytalno-rentowego i wieku emerytalnego. Nie mogło jednak prowadzić do pełnej unifikacji rozwiązań prawnych w tej materii. Mając to na uwadze Trybunał uznał dopuszczalność zróżnicowania systemów ubezpieczenia społecznego przyjmując jednocześnie, że występujące odrębności nie powinny być nadmierne i pozbawione racjonalnego uzasadnienia. Szczególne warunki pracy w konkretnym zawodzie (branży) mogą, a czasem powinny być uwzględniane przez tworzenie korzystniejszych uregulowań warunków pracy i płac, natomiast ich przeniesienie na świadczenia z ubezpieczenia społecznego (ich wymiar i formułę) powinno następować głownie za pośrednictwem podstawy wymiaru (zarobków) świadczenia (por. K. 25/96). Rozwiązania ustawowe polegające na stopniowej likwidacji odrębności systemu świadczeń emerytalno-rentowych dla pracowników Służby Więziennej i innych służb mundurowych nie przekraczają zakresu swobody ustawodawczej. Wybór odpowiedniego, ograniczonego jedynie przepisami i zasadami Konstytucji, systemu emerytalno-rentowego dla poszczególnych służb mundurowych należy do zakresu władzy dyskrecjonalnej prawodawcy. Niewątpliwie na zakres tej władzy wpływ mają także założenia ogólnosystemowe, wynikające z aksjologicznych podstaw ukształtowanego systemu i będących ich konsekwencją standardów prawnych.


Idąc dalej nie stwierdzamy wydania rozporządzeń wykonawczych do naszej ustawy ze zmienionym pkt.6 który niby nas obowiązuje co o zaniechaniu prawodawczym pisał sędzia Trybunału Konstytucyjnego Marian Grzybowski (K. 25/96 OTK ZU nr 3-4/1997, poz. 36)

Postulat objęcia kontrolą konstytucyjności zjawiska (przypadków) zaniechań ustawodawczych pozostaje w korelacji z tzw. pozytywnym refleksem szczególnej mocy konstytucji, tj. z tym jej skutkiem jurydycznym, który wymaga pełnego pozytywnego wdrożenia – również w prawodawstwie – konstytucyjnych nakazów i zobowiązań. Niewdrożenie lub niepełne wdrożenie norm konstytucyjnych o charakterze nakazowym lub zobowiązującym objawia się – najczęściej – pod postacią zaniechań prawodawczych (w tym: ustawodawczych). Z punktu wiedzenia kontroli realizacji („wdrożenia”) konstytucji istotne pozostaje – na płaszczyźnie ustaleń – wskazanie: a) konstytucyjnych norm nakazujących lub zobowiązujących i ich następstw prawnych, b) dokonanie oceny stopnia i zakresu ich działania przez prawodawcę „podkonstytucyjnego”, c) zidentyfikowanie zakresów regulacji niższej niż konstytucyjna mocy, w których nie zrealizowano konstytucyjnych nakazów lub zobowiązań.

Przykładowo, oceniając fakt braku wydania przez Ministra Obrony Narodowej rozporządzenia wykonawczego do ustawy z 25 października 1991 r. o powszechnym obowiązku obrony Sąd Najwyższy uznał, że zaniechanie prawodawcze Ministra Obrony skutkuje stosowaniem prawodawstwa poprzedzającego wydanie ustawy upoważniającej Ministra do wydania rozporządzenia .
Punktem zwrotnym w orzekaniu przez polski Sąd Najwyższy w sprawach zaniechania prawodawczego były dwa wyroki tego Sądu: z 6 stycznia i z 14 stycznia 1999 r. W pierwszym z tych wyroków Sąd Najwyższy uznał brak wydania przewidzianych ustawowo rozporządzeń wykonawczych do ustawy za delikt konstytucyjny, generujący odpowiedzialność zobowiązanych przed Trybunałem Stanu.

W drugim z wymienionych tu orzeczeń Sąd Najwyższy stwierdził natomiast, że „niewykonanie przez Radę Ministrów obowiązku wynikającego z kompetencji do wydania rozporządzeń zapewniającego prawidłowe wykonanie ustawy (art. 146 ust. 4 pkt 1 i 2 w związku z art. 92 Konstytucji RP) narusza konstytucyjne zasady funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego (art. 2 i 7 Konstytucji RP), a tym samym może stanowić delikt konstytucyjny”.

Z kolei Naczelny Sąd Administracyjny jako organ realizujący sądową kontrolę legalności funkcjonowania administracji publicznej uznał, że zaniechania prawodawcze mogą prowadzić do naruszeń prawa, w tym: do naruszenia praw podmiotowych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:04, 30 Mar 2009    Temat postu:

Post usunieto

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Pią 9:52, 05 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dipol2016




Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:02, 30 Mar 2009    Temat postu:

Trzeba zmienić art. 6 w WUE i problem zniknie. Ale jakoś temat , wielokrotnie podnoszony przez niektórych dyskutantów naszego forum nie może się przebić przez fazę naiwnych oczekiwań i nadziei. Inicjatywa ludowa też nie musi doprowadzić do satysfakcjonyjącego nas rozwiązania, ale w połączeniu z naszą determinacją ma - moim zdaniem - szansę. Inicjatywa ludowa: czytaj [link widoczny dla zalogowanych] , można znaleźć na innych stronach. W Polsce już kilkukrotnie ( chyba ze 2 razy) zakończyła się sukcesem.
_________________

W tym przypadku może Pan wie ile przepadło inicjatyw społecznych (ludowych). Tą drogą ruszenie tego nie ma żadnych szans w obecnej dobie. Co prawda jest obecnie w sejmie projekt ustawy który ma to zmienić ale znowu zginął w zakamarkach szuflad marszałka sejmu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dipol2016




Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 13:11, 30 Mar 2009    Temat postu:

jkasper napisał:
dipol2016 napisał:
Zastanawiam się jak postąpi sąd jeżeli udowodniłoby się że TK w swoim wyroku K4/99 rozminął się z prawdą,

Ż Trzeba zmienić art. 6 w WUE i problem zniknie. Ale jakoś temat , wielokrotnie podnoszony przez niektórych dyskutantów naszego forum nie może się przebić przez fazę naiwnych oczekiwań i nadziei. Inicjatywa ludowa też nie musi doprowadzić do satysfakcjonyjącego nas rozwiązania, ale w połączeniu z naszą determinacją ma - moim zdaniem - szansę. Inicjatywa ludowa: czytaj [link widoczny dla zalogowanych] , można znaleźć na innych stronach. W Polsce już kilkukrotnie ( chyba ze 2 razy) zakończyła się sukcesem.

W tym przypadku może Pan wie ile przepadło inicjatyw społecznych (ludowych). Tą drogą ruszenie tego nie ma żadnych szans w obecnej dobie. Co prawda jest obecnie w sejmie projekt ustawy który ma to zmienić ale znowu zginął w zakamarkach szuflad marszałka sejmu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jacek-50




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 66
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:20, 30 Mar 2009    Temat postu:

Obecny marszałek sejmu wypowiadał się w mediach publicznych na temat emerytów i rencistów będąc jeszcze posłem,że my jesteśmy dziećmi PRL-u.dlatego projekt o którym wypowiada się Obserwator na pewno leży głęboko i nie ujrzy światła dziennego.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:09, 30 Mar 2009    Temat postu:

Usunięto

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Pią 10:41, 05 Cze 2009, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 15:39, 30 Mar 2009    Temat postu:

Usunięto

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Pią 10:39, 05 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jkasper




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 406
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 227 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 16:23, 30 Mar 2009    Temat postu:

usunięto

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jkasper dnia Pią 10:40, 05 Cze 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Nasze Forum "VOX MILITARIS" Strona Główna -> "MIĘDZY NAMI EMERYTAMI"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 182, 183, 184  Następny
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 182, 183, 184  Następny
Strona 54 z 184

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin